Ropsiitis miniblogs

 • Ropsiitis
  -1

  Es super late to the party bet izrādās ka lv likvidēs visas laimētavas. https://www.tvnet.lv/6569998/spelu-zalu-likvidacija-par-un-pret

  Nice bet vairāk esmu pārsteigts ka mūsu valdība spēj pieņemt kādus progresīvus lēmumus. Discuss.. ?

  • Raven
   0

   Rīgā, nevis visā Latvijā. Tas par LV nav pieņemts.

  • ripexs
   -1

   Ušakovs beidzot arī kaut ko jēdzīgu izdarīja.

  • Burnsey
   -3

   Daunisms

  • Ods
   0

   Ātrāk aizklapēt

   • kasiko968
    0

    Krievija sen jau aizliegti ir, un labi ka vien ta

   • Burnsey
    0

    Ļaujiet cilvēkiem darīt, ko viņi grib ar savu naudu, sava brīvajā laikā, netraucējot citiem. Ja Tu paliec atkarīgs no šādam lietām, Tev ir kaut kādas problēmas dzīvē/galvā un tas nebūtu godīgi pret pārējiem tagad slēgt kantori ciet, kurš tā jau ar lieliem nodokļiem funkcionē. Ja nebūtu pieprasījums, nebūtu tik liels piedāvājums, paši uztaisīja Saeima šādus cilvēkus ar savam neracionalajam izvēlēm.

   • obsidian
    0

    Šis ir pliks populisms. Ārstē problēmas simptomus tā vietā, lai risinātu cēloni.

    • Ropsiitis
     0

     Un kā tu risinātu cēloni?

     • Ričards
      +3

      Atlaist saimu, legalizēt vīdiņu un pacelt minimālo algu līdz 1000eur.

      • Burnsey
       0

       *iz iedirst ne pa temu

     • obsidian
      +2

      1. un 1.5 Izglītības kvalitāte un tās iespējas arī ļaudīm, kuri nezin kā savu dzīvi ieguldīt derīgos mērķos.
      2. Fallback mehānismu izveide zemās peļņas slānim (vieglie obligātie darbi par kuriem saņem kaut kādu naudu, lai būtu iespēja meklēt īstu darbu, principā aizvietot simtlatniekus dodot tiem vairāk atbildības, bet arī vairāk iespēju).
      3. Mentālās veselības centri, kas diagnosticētu saistītās problēmas un dotu iespēju virzīt šos ļaudis pareizā ceļā + darba devējiem papildus infas kas ļautu optimizēties darbam ar šiem ļaudīm. Šis punkts ir vissarežģītākais, jo pie mums šajā jomā ir pilnīga Āfrika.

      • obsidian
       0

       @pults laukos Latgalē, Zemgalē un Vidzemē šādi uzņēmēji nav tik reta parādība, gateri un lauksaimnieki gatavi sniegt darba iespējas. Vajag palielināt iniciatīvas.

   • pj sk1ll
    0

    Negribu lasīt visu rakstu, bet kas notiks ar bāriem spēlu zālēs? Arī slēgs? Dažreiz aiziet uz kloņu iedzert kaut ko ir ok

    • Jocinsh
     0

     Noteikti, ka liela daļa klondaiku utt, pa lielam tikai turas uz azartspēļu ienākumiem. Atņems tos, nebūs vairs jēgas uz katra stūra 24/7 turēt tādu iestādi atvērtu un paši aizklapēs ciet

   • SANDISws
    +2

    Spēļu zālēm būs doti 5 gadi, lai beigtu darbību. bet tas būt projekts katrai spēļu zālei individuāli, un projektus neizsniegs visiem vienlaicīgi. paliks tās zāles, kas ir 4* un 5* viesnīcās. pa lielam, ušaks to izdarīja tikai aiz haipa, jo tajā laikā visi pievērsa uzmanību viņa atstādināšanai un visai huiņai kas notiek ar RS. Bija iniciatīva RD slēgt spēļu zāles rīgā gadu atpakaļ (JKP vai progresīvie, neatceros), tolaik noraidīja.

    Īsumā, labs robs budžetā, palasot azartspēļu likumu, var redzēt cik no katra spēļu automāta tiek iekasēti nodokļi, kas aizies pa dirsu pēc 5 gadiem (4164 euro par vienu automātu tiek maksāti katru gadu)

    • ripexs
     0

     JKP bija pret spēļu zālēm, vismaz pirms vēlēšanām.

     • obsidian
      +1

      Trampam bija siena, JKP bija šis aizliegums.

   • Dawgora
    0

    Neredzu neko sliktu.
    1. Jā, tur trodas vidusmēra latvietis.
    2. Jā, daudzi par to tagad čīkstēs, ka viss ir slikti, ka milzīgu robu ieliks budžetā. Es īsti to tā neredzu. Šā vai tā šajās vietās varētu tikt ievietotas citas lietas, kā bāri vai kaut kas tamlīdzīgs, nauda pēc laika atgrieztos, kaut vai par 20% mazāk, bet tomēr būtu.
    3. Tajās zonās, kur atrodas šīs zāles, būs lielāka iespēja, ka pazemināsies noziegumu skaits.

    Teorētiski, zaudējums vienāds ar ieguvumu.

   • SJohnson
    +3

    Lmao.

    Valdība var straight up iet pakārties.

    • TheMachine
     -2

     Nezinu, vai azartspēļu vietu slēgšana kaut ko mainīs. Ir jau daudz alternatīvas degredācijai. Kaut vai alkohols, cigaretes, cita veida stiprās narkotikas.

     Man liekas problēmas sakne ir mindsetā, kas tiem cilvēkiem ir prātā. Kādas vērtības pret dzīvi. Ja es ikdienā veiksmīgi darbojos savā sfērā, esmu pietiekoši stabils, lai nodrošinātu ģimenei iztikas līdzekļus un varētu veidot kādu biznesu vai biedrību, aizpildīt laiku ar hobijiem, tad neredzu neko sliktu, ja vienu kā no izklaidēm, tu ieej un nozipā 20 eiro automātos. Okey, neko neizcēlu, neesmu apvainojies uz pasauli, un vienkārši eju mājās un neesmu pieķēries pie domas, ka man vajag spēlēt vēl.

     Tad otrs variants principā ir tas, ka cilvēki šīs azartspēļu vietas redz kā prioritāti savā dzīvē - visus iespējamos līdzekļus met automātus, papiš visu, un tad meklē kā atgūt papisto, kļūst atkarīgi no tā, vajag atgūt uz kaut ko uzvarēt. Tad, kas cilvēks sevi noved līdz stadijai, ka regulāri iet un papiš iekrājumus, te jau ir diskusija par to, ka tas cilvēks vienkārši ir atkarīgs un viņa perspektīva uz azartspēlēm(nosaukums pasaka visu) - spēles, kas rada azartu, viņš nespēj pateikt nē konkrētā brīdī un ir vājš cilvēks un ir attached uz šo vieglo stimulātoru.

     Spēcīgs cilvēks papiš naudu un viņam vienalga, jo viņa dzīvi nekontrolē aparāti, bet gan viņš pats. Šeit ir runa par vāju un spēcīgu cilvēka identitāti. Aparāti nav vainīgi, bet gan cilvēka vērtību sistēma.

     Ja kāds kļūst atkarīgs no datorspēlēm vai telefona, mēs taču tos neaizliegsim? Tehnoloģija ir viena, bet vājš un spēcīgs cilvēks to izmantos dažādi. Kā jau kāds minēja, vide nav vainīga, atbildīgs par visu dzīvē ir pats indivīds.

     • Amorphis
      -3

      Šis. Ar saviem budžeta argumentiem te daži var aizrīties. Aizvērs tās bedres ciet, iebāzīs vietā ko citu.
      Viss saistīts ar pašiem cilvēkiem, kas uz turieni iet. "Pa retam aiziet un iemest" tā jau ir visai lowlife izklaide, nemaz nerunājot par tiem, kas uz turieni iet regulāri un tur zaudē savas pēdējās kapeikas, kas paliek pāri no minimālās algas.
      Savā ziņā, ja cilvēki būtu kaut nedaudz turīgāki, tad varbūt mazinātos tā naivā cerības sajūta, ka varbūt uz 500ās monētas izkritīs laimests, bet nu grūti teikt, varbūt neko nemainīs un tā atkarība pāries uz alkoholu vai narkotikām, bet nu itkā tur to naudu grūtāk notriekt.

      • Burnsey
       +3

       Kada Tev daļa gar citu izklaidi? Manuprāt, man liekas nožēlojami, ka Tu skaties anime multenes, kā izklaidi, bet es nesaku, ka vajag nelegalizet tās, jo daļa no jums ir vienkārši vēzis.

       • Amorphis
        -1

        Kāpēc Tu domā, ka es skatos anime..? Kā arī tas nāk no kāda, kas savu laiku pavada griežot kapeikas..
        Starp citu, tu vari iet nosvērties virvē ar savu toksisko "kāda tev daļa ko es daru" mentalitāti. Tieši tā ir lielākā problēma, ka visiem par visu ir vienalga, līdz ar to nekādas kopējas izaugsmes vidusmēra latvieša dzīvē nav.
        Ja te būtu amerika, kur cilvēkiem ir pohuj, bet viņi vismaz visai lielu uzsvaru liek uz sevis pilnveidošanu, tad tā varētu teikt, bet šeit mums nav ne viens, ne otrs.

       • Burnsey
        0

        Es negriežu, bet es saprotu to, ka cilvēkus nevar kontrolēt, tas ir jobani. Katrs ir pats atbildīgs par savu brīvo laiku un saviem līdzekļiem, atpisies no citu naudas un citu laika.

       • Amorphis
        -2

        Kas tur jobans? Tu pārklausījies hipiju podcastus neesi? Protams, ja esi ar mieru dzīvot starp pabirām un cerēt uz dabisko atlasi, nevis atrasties civilizētā sabiedrībā, vari paturēt savus uzskatus. Gribi vai nē, viss, kas ir zem vidusmēra iedzīvotāja bez nekādiem ierobežojumiem tikai bojātu kopējo bildi, kā to arī tagad var novērot.

       • Burnsey
        0

        Pabiras vienmēr pastāvēs, nabadzības dēļ viss ir lets. Iemesls, kādēļ Tu vari atļauties telefonu, tāpēc, ka kāds ķīnietis viņu taisa par dolāriem dažiem mēnesī... pērkot to preci, Tu ne sūda neesi labāks.

       • Burnsey
        0

        @Amorphis, redzi, es teicu, ka manuprāt LIELAKA daļa Jūs esat vēzis, bet ne specifiski Tu.. tu uzreiz izdomāji, ka es runāju par tevi un sāki nevis racionāli man atbildēt, bet līki nosvērties virve un bez neviena argumentēta viedokļa, līki iet nahuj ar manu, “it kā” toksisko atbildi.
        Pats nejūti, ka uzvedies kā neapmierināta emocionāla tīne, kas neieguva sabiedrības viedokli?

       • Amorphis
        0

        Es redzu jobanu uzskatu, es to nosaucu par jobanu uzskatu. Vienalga Tu vai kāds cits, kas domā līdzīgi.
        Man nav intereses iesaistīties garās diskusijās ar kādu, kurš neprot lasīt, bet atkārtošu vēlreiz.
        Lai sasniegtu augstāku sabiedrības līmeni, cilvēkiem ir vairāk vai mazāk jārūpējās vienam par otru. Un ja tas nozīmē to, ka valdībai ir jāiznīdē zaudējumus izraisošas iestādes, tad aiziet.

       • vampyre124
        +2

        Varbūt tu vari saprast ka spēlētavu aizliegšana nepanāks to ko politiķi vienkārši sasola? Padomā kas notiek reāli. Cilvēku smadzenes nemainās tikai tapēc ka ar likumu aizliedz tās zāles, plus visas netiek aizliegtas, tikai vairums, bet kāda starpība? Ja tu esi tik atkarīgs ka tu ej paspēlē visu, tu arī vari iekāpt trolejbusā, un aizbraukt trīs pieturas tālāk pie nākama jointa. Un tad tu varbūt spēlēsi ar lielākām summām, lai nav divreiz pectam jābrauc. Tas pats kad dvuļās aizliedza. Ko tagad dara dzēraji, pērk uzreiz divas pa 1.5l, un beigās izdzer vairāk. Hurā, sabiedriba ir labāka!

         

        Nemaz nerunājot ka aizliegšana rada melno tirgu, pieprasījums radīs piedāvājumu. Tikai tagad tu būsi noziedzinieks, un tiem kas piedavā tev servisus, var mierīgi tevi čakarēt, jo policijā un tiesā pēc palīdzības vērsties nevarēsi.

       • Moondefender
        0

        Spaisa aizliegšana ļoti daudz cilvēkus izglāba.

        Ja cilvēkam arī būs jābrauc tās ekstra pieturas, viņš padomās vai vispār ir vērts un varbūt sāks kaut ko citu darīt.

        Lol zaudēt naudu labs serviss.

        Also atstāt viesnīcās ir ļoti laba ideja, jo tagad tiem spēlētājiem vajadzēs vairāk pacensties izskatīties zolīdiem lai viņus iekšā ielaistu.

       • Amorphis
        0

        Kāpēc vispār šis tiek apspriests? Atskaitot brīvības ierobežošanu par kuru katram savas domas - no šo iestāžu likvidēšanas netiek radīti nekādi bojājumi. Sliktākajā gadījumā tas būs neizdevies eksperiments un neviens par to nepārdzīvos.
        Tieši to pašu var teikt par alkohola pārdošanas ierobežojumiem pēc 22:00. Nu jau kādi 20 gadi pagājuši kopš Latvijā to ieviesa un nekādi būtiski uzlabojumi nav redzami auto negadījumos utml. Galu galā neviens par to nepārdzīvo, sadzīvo un kaut kādu minimālu labumu jau dod.

       • SJohnson
        0

        @Moondefender ko tieši spaisa aizliegšana izglāba?

        Un vienīgais, kas zaudē naudu, ir konkrētā azartspēļu iestāde tad, kad tai ir jāmaksā nodokļi no tā, ko padumji cilvēki pakāsa.

        Pietiek padarīt visu foolproof. Kapitālisms rada vinnētājus un zaudētājus. Neredzu jēgu glābt zaudētājus.

       • Moondefender
        0

        @SJohnson potenciālos un esošos jūzerus no brain damage.

        Ja neaiztiek kapitālisma lielākos uzvarētājus viņi var kontrolēt un exploitot zaudētājus. Diez kas nav. Es negribu company towns.

       • SJohnson
        -2

        @Moondefender bet potenciālie un esošie spaisa pīpētāji ir net zaudējums sabiedrībai. Tā ir dabīgā atlase.

        Tev tiešām rūp viņu brain damage?

       • Ropsiitis
        0

        @SJohnson we get it. tu esi super edgy

       • SJohnson
        0

        @Ropsiitis es neesmu edgy. Man vienkārši nav ne mazāko iebildumu pret cilvēkiem, kas dara, ko grib, kamēr tas neskar mani.

         

        Pīpē spaisu? Go for it.

        Pakās visu algu feņķī? Go for it.

       • Moondefender
        0

        @SJohnson Spaisa pīpētāji back in the day iedalījās divās grupās.

        No nelabvēlīgām ģimenēm/internāt/vakarskolnieki, bērnu nama audzēkņi.

        Otra groupa bija cilvēki no labvēlīgām ģimenēm, normālām rajona/centra skolām, ar potenciālu, kam vienkārši bija borings un gribēja patusēt/peer pressure utt.

        Ja cilvēki apzināti pīpē spaisu viņi var fuck off, bet ir cilvēki kas vnk. neapzinās risku un sekas un pieļauj kļūdas no kurām mierīgi var izvairīties.

       • SJohnson
        +2

        @Moondefender nu bet kāda Tev darīšana ar viņiem.

        Ja Tu gribi palīdzēt viņiem, ej un palīdzi. Ļauj man pīpēt manu spaisu.

       • Moondefender
        0

        @SJohnson man liekas tas ir pretlikumīgi nepalīdzēt cilvēkiem, kas ir nelaimē un kam draud dzīvības briesmas.

        Te strādā tas pats princips.

       • Moondefender
        0

        @SJohnson un vispār Tu jūties baigais zaudētājs nedabonot pīpēt spaisu?

       • SJohnson
        0

        @Moondefender Es nē. Bet ir cilvēki, kuri teiks “jā”.

       • vampyre124
        0

        @Amorphis

        Noteiktais bizness, tā darbinieki, un apkartnes aktivitāte tiek tiešā veidā iespaidota, plus izdevumi kuri aizies mēģinot likumu iespēkot. Nav tā ka nav nekādu zaudējumu, pa mazliet tās lietas un likumi savācas, un tagad tu atdod pusi no savas algas lai to visu uzturētu. Tev varbūt liekas, ka tas ir nepieciešams lai sabiedrība funkcionētu, un es saprotu kapēc tev tā liekas. Valdība ir labu laiku un naudu ieguldījusi lai ieborētu tādu realitāti visiem kas ir cauri OBLIGĀTAJAI skolai gājuši cauri.

        Lielākā daļa cilvēku pavada labi ja piecas minutes dienā domājot par attiecīgo tēmu, bet kad laiks lemt par to ka visiem jādzivo, viņu balss ir tādā pašā svarā ka cilvēka kurš ir eksperts noteiktā jomā, tapēc valdība, demokrātija, un šī pieaugošā birokrātija ir absurds, kurš ne pie kā laba nenovedīs.

    • RevSers
     +2

     Rīgā tās spēļu zāles ir stipri pa daudz. Mana dzīvokļa 1km rādiusā ir viegli saskaitāmas 8 šīs spēļu zāles. Es tiešām būtu priecīgs, ja kaut pusi aiztaisītu ciet. Pārējās vietās atkal varētu nākt atpakaļ vietējie veikali un pub stila krogi, jo tikai tagad lēnām attīstās izklaides rajonos, iepriekš viss aizcentrējās līdz vecrīgai un tās apkārtnei.

     • specialists
      0

      This, vecrīga lai paliek tūristiem un autistiem.
      Ir daudz patīkamāk ārpus centra pasēdēt.

     • Dawgora
      0

      Tas tāpat kā man 1km rādiusā ir 6 vai 7 alkohola veikali purčikā.

    • SJohnson
     0

     @vampyre124

     • vampyre124
      +2

      Man pat reāli nav kur sākt, te visiem miniblogā galīgi smadzenes izskalotas, un redz tikai virspusi tam visam. Arī nezināju ka progresīvisms ir mūsu tiesību ierobežošana.

    • hmmMM
     0

     Sausais likums ASV arī ļoti labi nostrādāja, vairs neviens alkoholu nelietoja un viss bija skaisti smile_mini.gif labāk imo būtu bijis piespiest viņiem likt antireklamas kā cigaretēm - uz skatlogiem uzrakstus, ka palikt plusos statistiski nav iespējams, etc, aizliegt saukties par "laimētavu". Tas gan arī neko daudz neietekmētu, bet nedomāju, ka šī ir problēma ar vienkāršu risinājumu, jo vienīgais veids kā šo atrisināt būtu mainīt zemākā slāņa mentalitāti un dzīves stilu.

     • hmmMM
      0

      Bet ja, spēļu zāļu skaits LV un it īpaši Rīgā nav normāls.

      • hmmMM
       0

       Un lemums 100% politisko reitingu gūšanai, domāju, ka pat kpv nav tik stulbi lai domātu, ka šis atrisinās azartspēļu atkarību problēmu lv.

     • SJohnson
      0

      Jo cigarešu antireklāmas strādā?

      • Moondefender
       0

       Strādā gan.

       • SJohnson
        0

        Ir kāda statistika?

       • Moondefender
        0

        @SJohnson pagūglē smoking pictures effectiveness study. Man liekas Urugvaja riktīgi cīnījās par to, lai dabūtu bildes uz paciņām jo viņiem kaut kādi 58% iedzīvotāju smēķē un pēc pieņemšanas riktīgi samazinājās.

        https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4153127/
        >Enforcement of this law resulted in decreased consumption in 7.6% of the participants.

       • SJohnson
        0

        >However, the Wilcoxon test did not show any significant difference.

        Tu atradīsi ļoti daudz konfliktējošu informāciju par šo tēmu. Es tiešām šaubos, ka tās bildes un uzraksti strādā.

       • Moondefender
        0

        @SJohnson Ye es arī izlasīju to. Bet i mean man pašam negribās pirkt paciņas kuras ir apdirstas ar pretīgām bildēm.

       • Jocinsh
        0

        Nez, diži nekad pat neieskatos, kas tur ir virsū uzlikts, jo neinteresē. Noteikti, ka ja cilvēks pīpē vairākus gadus, tad viņam pilnīgi pie vienas kājas, kas uz tās pakas uzlikts.

       • ripexs
        0

        Cherry pickoti pētījumi nav rādītājs.

       • SJohnson
        -1

        @Moondefender nu bet Tu neesi smēķētājs to begin with. Es esmu. Mani tās uzlīmes īsti nepis. Tā pat visus smēķus pārnesu uz savu metāla cigarešu case.

       • Amorphis
        0

        Individuālu pieredzi te laikam nevajadzētu iepīt, bet man arī diži nerausta kas uz tās pakas, lai gan arī pārlieku savā kastītē.

       • RevSers
        0

        Tīri tehniski jau tas strādā, ja viss, ko tu vari izlasīt medijos vai uz pašas paciņas, ir anti-reklāma, kas attur potenciālos uzsācējus, kas arī ir mērķauditorija. IMO, pīpētāju piespiest atmest var tikai viņš pats, anti-reklāma nemaz nav domāta viņam, tam ir domāts akcīzes nodoklis. crazy.gif

        https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3894634/

    • Jocinsh
     0

     Next ban super bingo un loterijas biļetes Rīgā.

     • vampyre124
      0

      Tas ir valsts uzņēmums, taka no dealio. It īpaši kad viņiem tagad būs ar likumu iespēkots monopols.

     • TheMachine
      0

      Pret vējdzirnavām ar plikām rokām grūti būs cīnīties