Nesen UK notika vēlēšanas, kurās uzvaru izcīnīja Konservatīvā partija (David Cameron).
Tas nozīmē, ka Deivids Kamerons arī turpmāk saglabā savu vietu uz turpmākiem 5 gadiem.
Ko tas varētu ienest tuvākā laikā ?
Kopumā prognozes varētu izskatīties šādas, ka Kamerons mērķtiecīgi veicina visus procesus izstāšanos no Eiropas Savienības.
Patlaban Eiropas savienībā nav 3 valstis Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Lai arī šīs valstis nav ES dalībvalstis, to pilsoņi var strādāt Eiropas Savienībā tajā pašā līmenī, kā ES pilsoņi, jo tie pieder pie Eiropas Ekonomikas zonā. Strādnieki no dažādām ES valstīm var saskarties pagaidu ierobežojumiem strādāt Islandē, Lihtenšteinā vai Norvēģijā.
Mans personiskais viedoklis ir šāds.
Ja jau UK ir nolēmusi izstāties, tad jau laikam tā tas būs, jo neviens negrib atkal jaunus 100k imigrantus no citām eiropas valstīm, jo ES likums paredz brīvu ceļošanu (strādāšanu). UK negrib maksāt un jau nemaksā ES.
Piemērs, 2012.gadā UK samaksāja ES £20 Bil,. no kuriem £8 Bil atgriezās UK dažādu subsīdiju un kvotu veidā. Jau 2014. gadā UK atteicās maksāt ES un tas ir liels solis uz to, ka UK ir stingri nolēmusi naudu paturēt savā kabatā, nevis dalīties ar mazāk turīgām valstīm ES.
Tas savukārt varētu veicināt pašu UK ekonomiku, taču ne par to gribēju runāt.
Pamatā jau problēma bija, ka pārāk daudz imigranti legālā veidā ieceļo UK un sāk iegūt dažādus pabalstus, līdz ar to veidojas neveselīga vide.
Personīgi es attiecos neitrāli pret procesiem. Iespējams tie ir labi, bet kas zin, kā būs piemēram ar ceļošanu, ja UK izstāsies no ES.