Kāds gudrs cilvēks nevar palīdzēt bioloģijā?
tukumnieks miniblogs
- 0
tukumnieks 21.02.2012. 18:12 #
2. EKOLOĢISKIE FAKTORI Ievieto pareizās atbildes:
Abiotiskais faktors, kas kalpo par orientieri augiem un dzīvniekiem gan laikā, gan telpā ir _________. Dienas un nakts garuma attiecības sauc par _________________. Mērenās joslas augi, kas zied pavasarī un vasaras sākumā saucas par _________ dienas augiem, bet rudenī ziedošie ir _________ dienas augi. Ja auga lapa ir liela, bagāta ar hlorofilu, tad atkarībā no prasības pret gaismu, tas ir _____________ augs. Dzīvniekiem gaismas daudzums izraisa ________________________________. D vitamīns organismā veidojas _____________ starojuma iedarbībā, bet fotosintēzei vajadzīgs _______________ starojums. Siltumu dod _______________ starojums.
Kad augsnes t0 sasniegusi vismaz +60C, var sēt _____________ augu sēklas, bet ziemājus sauc par _______________ augiem. Dzīvnieki ar nepastāvīgu ķermeņa temperatūru ir ________________, bet ar pastāvīgu ___________________. Dzīvnieku izturēšanās pielāgojumi, kas saistīti ar temp. izmaiņām, barības meklējumiem ir _____________________________________________________. Temp. svārstībām organismi ir pielāgoti ____________________, bet robežu, kad sākas dzīvo audu atmiršana sauc par ___________ temperatūru. Organismi var nezaudēt dzīvotspēju pie temperatūras +____0C (piemēram, ________________) un otra robeža ir -____0C (piemēram, _____________).
Ūdens ir vide šūnā, kurā notiek tādi procesi kā __________________________________. Ūdeni organismi uzņem ______________________________. Ūdens dabā ir dažādās formās. Zemi pārklāj __________________________, tā pasargājot apakšējos slāņus un uzlabojot ziemošanas apstākļus augiem un dzīvniekiem. Ūdensbaseini papildinās ar ūdeni __________ laikā. Sausa klimata apstākļos liela nozīme ir _________. Sniega un ledus negatīvā ietekme ir tāda: ___________________________ __________________________________________. Latvijā daudzi augi ir higrofīti, tie aug ___________ vietās, mezofīti ir _________________ vietu augi. Efemeroīdi nelabvēlīgus apstākļus pārcieš ar ________________________________________, bet efemēri ____________________.
Svarīgākās dzīvajiem organismiem nepieciešamās gaisa sastāvdaļas ir _________ un _________. To daudzumu regulē process zaļajos augos - __________________. Slāpekli, kura gaisā ir 78%, uzņem _________________. Augsne ir vide, kuras faktori ir _________________________________. To ietekmē izveidojušies pielāgojumi augu saknēm un dzīvnieku ekstremitātēm.
2. Jebkuru dzīvu būtni ekoloģijā sauc par___________________, bet vienu atsevišķu par _______________. Vienas sugas _______________ kopa, kas ilgstoši apdzīvo noteiktu teritoriju ir _______________. Dažādu sugu organismu kopu, kam ir kopīgas prasības pret vidi, sauc par _______________. Ja tā apvieno augus, to sauc par______________, ja mikroorganismus, par _______________, ja dzīvniekus, par _______________, ja sēnes, par _______________. Biocenoze un vide veido________________, bet nedzīvo vidi atsevišķi sauc par______________. Dzīvie organismi pēc enerģijas iegūšanas veida iedalās ______________, ______________ un ___________. Autotrofie organismi ir producenti un ražo primāro produkciju un tos atkarībā, kādu enerģiju tie izmanto, iedala _______________ un ______________ organismos. Savukārt, konsumenti ir _______________, tie izmanto primāro produkciju un ražo sekundāro. Lai mineralizētu organiskās vielas, ___________ ___________ gala posmu veido destruktori jeb ______________, pie kuriem pieder, galvenokārt, _____________ un ___________. Starp organismiem pastāv barošanās jeb _______________ sakari un telpiskie jeb _______________ sakari. Biocenozēs visi locekļi atrodas mijiedarbībā un šīs attiecības sauc par ________________. Abpusēji labvēlīgas attiecības ir _______________ un ______________. Labvēlīgi neitrālas attiecības sauc par _______________, bet ekspluatatīvas jeb nomācošas attiecības ir ______________ un ____________. Ekosistēmu attīstību sauc par ________________. Visu dzīvo organismu kopumu uz zemeslodes sauc par _____________.
- 0
Abiotiskais faktors, kas kalpo par orientieri augiem un dzīvniekiem gan laikā, gan telpā ir _kazenes___.
Dienas un nakts garuma attiecības sauc par __kazenēm___. Mērenās joslas augi, kas zied pavasarī un vasaras sākumā saucas par _kazeņu_ dienas augiem, bet rudenī ziedošie ir _kazeņāju_ dienas augi.
Ielogojies vai izveido profilu, lai komentētu!