Pokemonu argumenti par to, ka rakstīšana īpašajā un normālam cilvēkam grūti uztveramajā l33tsp3ak valodā ir ātrāka, ir sakauti. Mūsu varonis ir Gordons Hils (Gordon Hill), 93 gadus vecs Morzes koda speciālists.
Gordons, kurš šo ziņojumu pārraides veidu mācījās tālajā 1927. gadā, kad viņš sāka strādāt Austrālijas pasta iecirknī, pārliecinoši sagrāva savu 13 gadus veco pretinieci Britāniju Devlinu (Brittany Devlin) ar 90:108 (sekundēs - jo mazāk, jo labāk). Operators bija bruņojies ar klasisko ievades sistēmu, kas tika izgudrota 1832. gadā. Tīneidžere, savukārt, ņēma rokās uzlādētu mobilo tālruni un plašu "saīsinājumu" vārdnīcu. Pēc Britānijas Hila kungs sakāva vēl 3 tādus pašus "ātrrakstītājus". Lai viss būtu godīgi - punktiņi un svītriņas nebūtu sisti tāpat vien - Gordona tekstu pārbaudīja cits telegrāfa veterāns, 82 gadus vecais Džeks Gibsons (Jack Gibson).
Sacensības notika Sidnejā, Powerhouse muzejā, un to mēŗkis bija uzrakstīt kādu nejauši izvēlētu teksta gabalu. Lūk arī objective:
Hey, girlfriend, you can text all your best pals to tell them where you are going and what you are wearing.
Kamēr telegrāfists rakstīja visu teikumu pilnā apjomā, jaunā pokemonu pārstāve lietoja pokeslengu:
hey gf u can txt ur best pals 2 tel them wot u r doing, where ur going and wot u r wearing.
90 sekundes pēc brīža, kad Gordons sāka ziņojuma sastādīšanu, Gibsona kungs paziņoja ka ir to saņēmis un pierakstījis pareizi. Britānijas SMS viņas drauga tālrunī ieradās veselas 18 sekundes vēlāk. Lai gan telegrāfists pēc tam uzvarēja vēl trijās "sacensības", viņš apbrīnojot modernās tehnoloģijas.
Hila kungs arī atklāja ka to jau 1961. gadā paredzēja kāds viņa koledžas biedrs:
An engineer told me the day would come when we would be able to send messages without wires
Devlinas jaunkundzei, savukārt, esot 2 gadu pieredze SMS sūtīšanā. Lūk viņas komentārs:
I send about three messages a day, she said. I used to send lots more but I ran out of credit.
Avots: www.datuve.lv