Athe miniblogs

  • Athe
    0

    Vai te ir kāds, kurš mācās RSU par ārstu?

    • 9000
      -1

    • krabz
      +1

      Kāpēc jautā? Nemācos tur, bet varbūt varu izpalīdzēt.

      • Athe
        0

        Man interesē cik ļoti tur vajadzīga ķīmija. viena no domām ir mēģināt stāties tur, bet ar ķīmiju man ir tā kā ir.

        • krabz
          +4

          Ārstiem JEBKUR ķīmija un bioloģija ir primārais. Spried pats smile_mini.gif

           

          Un tur ir šis variants.

        • Fidoo
          0

          @krabz, tas komikss atbilst netikai 5dienām, bet vispār, kad liekas, ka esi nolicis kādu ieskaiti. Visus materiālus nomet kaut kur un pēc nedēļas uzzini, ka tomēr nav nolikts. ;D

    • Fidoo
      +1

      Ko tu vēlies tieši zināt par ķīmiju. Cik ļoti viņa vajadzīga stājoties iekšā ( es domāju eksāmens ķīmijā) vai arī cik daudz ķīmijas būs pašā mācību procesā?

      • Athe
        0

        Cik daudz pašā procesā. bet spriežot pēc tā, ko citi te saka, tad laikam jāpārdomā vai ir vērts vispār censties.

        • Fidoo
          +2

          Pirmais, ko es gribu pateikt, nevajag nobīties. Protams, pats mācību process ir smags, bet ķīmija nudien nav tas grūtākais priekšmets, daudz lielākas raizes sagādā citi.
          Otrkārt, ja tev vidusskolā neiet tik labi cik tu vēlētos, tas nenozīmē kā iekš RSU būs tas pats, protams, prasās kādi pamati ķīmijā, bet ja godīgi, man pilnīgi nekas no vidusskolā mācītā nemaz nenoderēja un viss, ko mācījos ķīmijā, priekš manis bija pilnīgi jauns.
          Nu tad par pašu procesu. Pirmajā semestrī tev būs priekšmets "medicīniskā ķīmija", kas sevī ietvers arī Statiskās bioķīmjas kursu. Šis priekšmets ir vienīgais, kurā pirmajā semestrī būs eksāmens, citos ir ieskaites, tātad atzīmi citos nedabūsi. Par ko tad te māca. Ja baidies no uzdevumiem, tad tikai mieru, šeit ir pilnīgi cita tipa uzdevumi, pārsvarā ar buferšķīdumiem, buferkapacitāti, ph un tāda tipa, neliela daļa ir par koncentrācijām, kas tika rēķinātas vidusskolā, bet nu visu atkārtosiet. Teorija ir tāda, āķīga, it kā vienkārša, bet, ja nelasa vajadzīgos materiālus, tad grūti iet. Pa lielam tēmas teorijā ir šādas - Termodinamika un ķīmiskais līdzsvars (tas ir pirmais kolokvijs), otrajā kolokvijā Kinētika, buferi, elektrodi, ph, un trešajā proteīni, lipīdi un ogh. Pirmais semestris NAV grūts salīdzinot ar to, kas nāks vēlāk un no ķīmijās šeit nav ko baidīties.
          Otrajā semestrī nāk medicīniskā bioķīmija. Te jau man radās problēmas. Šajā priekšmetā nav eksāmen, bet ieskaite. Bet ieskaiti galā ar pirmo reizi neuzrakstīju un bija nepieciešama otrā reize. (@Ridiculus vainīgs, varbūt atcerās kā es gatavojos pie @arvo95 šai ieskaitei ;D)
          Vārdu sakot šeit tiek spiests uz teoriju, BET ir ļoti interesantas pašas nodarbības un dažādiem labarotorijas darbiem. Šeit pa lielam visas tēmas ir par metabolismu. OGH, lipīdu, aminoskābju, hormonu u.c., kā arī tēmas par pašiem enzīmiem.
          Trešajā semestrī tāda priekšmeta kā ķīmija nemaz nav, ir fizioloģija, kur noder pirmo divu semestru zināšanas, bet visā visumā, pat, ja esi slinkojis pirmajā gadā, fizioloģiju arī viegli varēs nolikt. Vienkārši apjomīgs priekšmets, kuram veltīt laiku vajag.
          Kā būs tālāk ar ķīmiju, nezinu, es šobrīd esmu 3. semestrī (2. gada pirmais semestris), bet nedomāju, ka kaut kas diži no ķīmijas vairs būs, vairāk bioloģija parādīsies (mikrobio, parazitoloģija, imunoloģija un tādi), kā arī drīz sāksies klīnika, tā kā nav ko baidīties no ķīmijas. ))

        • Athe
          0

          @Fidoo - tiešām liels paldies. necerēju uz tik sīku izklāstu, bet man ar to pilnīgi pietika, lai saprastu kas un kā. smile_mini.gif

        • Fidoo
          0

          Nav par ko. Ja vēl kādi jautājumi, droši vari prasīt.