Aizspogulājs

• +1

Nu tā, šodien nolēmu mazliet pārveidot grupu. Nomainīju tēmu, kā arī grupas aprakstu.
    Grupas nosaukumu diemžēl nevar manīt, bet pa lielam tas neko netraucē. Tieši tāpēc neveidoju jaunu grupu, bet nolēmu atdzīvināt esošu.
    Vecus topikus augšā bez vajadzības neceļam. Veidojam jaunas disksijas, ja ir kas sakāms par iepriekš runātu tēmu.

• Zveraboj
      0

Doma par šādu tēmu jau rosijās labu laiku, šodien izlēmu pārveidot. Ideja radās par to, ka es agrāk daudz kam itkā ticēju, ka pastāv dažādas lietas, bet tad tikai ar laiku es sapratu, ka pa lielam cilvēki daudz ko izdomā, nereti kaut ko cenšas slēpt.
      Protams ir globālas lietas, un ir vietējā mēroga lietas.
      Vai ir kas tāds, kas tevi satrauc?
      Protams vajag saprast, ka tur vispār ir kas apslēpts.

• vampyre124
      +1

Neesmu piedalījies jūsu grupas diskusijās līdz šim, bet pēdējo gadu mani ir interesējusi šī tēma, jeb istenā izsecināšana.

Arī man ir bijuši uzskati par kuriem es biju absolūti pārliecināts, tomēr beigās esmu nonācis pie jaunas perspektīvas.

Tēma kas mani interesētu butu meta temai šai grupai, jeb kā nolemt kam ticēt, un ko izmantot ka mēru. Daudzas konspirāciju teorijas ir romantiskas, un intriģejošas, tomēr arī tas var būt pilnīgākās muļķības. Jau nu saprotu ka tupi ticēt ko raksta ziņās un oficiālais naratīvs ir bieži apšaubāms, gan pilnība, gan attiecinot uz noteiktām detaļām, bet kādu sistemu pielietot lai vispār varētu izveidot sev jebkādu "bildi" par to kas notiek? Entie youtube video kur paskaidro kāpec tas un tas ir meli, arī var maldu ceļos ievest.

• Zveraboj
        +1

Paldies par komentāru.
        Emmm, nu es kad pārdomāju visu to, kam iepriekš "ticēju", jo biju saskatījies pārāk daudz fake video un citus materiālus, tad scināju, ka liela daļa veidoti tikai tāpēc, lai maldinātu citus par jebko.
        Ir fake video par nāriņām, par rūķīšiem, par tiem pašiem ekstrasensiem un vēl un vēl. Tas man lika aizdomāties, ka cilvēki ir gatavi darīt jebko, lai iegūtu skatījumus?

Par konspirāciju mēs nezinām līdz tam brīdim, kamēr īstie fakti nāk gaisā, jeb slikti nostrādāts scenārijs kaut kam.
        Ja politiķis Jānis vēlas uztaisīt slēptu naudas afēru, viņš izdomā kādu fake projektu, kura izmaksas 80 miljoni eur. Projekta pašizmaksas piemēram ir 55 M. Kolēģis (draugs) Pēteris palīdz uztaisīt ilūziju, ka projekts sastāda 80 M. Abi sadala 25 M, daļu var samaksāt citiem, lai klusētu ~ 5 M. Pašiem paliek pa 10 M.

Tāds scenārijs +/- notiek realitātē. Mēs mierīgie iedzīvotāji par to neuzzinam līdz tam brīdim, kamēr kāds žurnālists Justs veic savu izmeklēšanu un atrod pie projekta iztrūkstošus 25 M.

Šādā scenārijā notiek dažādas lietas, pat valdības līmeņos, līdz pat parastam ierindas Darba devējam, kurš paņem savā kabatā savu eur.
        Ja mūsu skatījumā mazas nozīmes figūra zog, tad mēs to takā nepamanām. Bet ja tur iesaistīti augsta ranga cilvēki, tad tā jau ir "politika"
        Līdzīgi var būt notikumi, ja afērā "naudu"nomainām pret "varas ietekmi", cilvēku izmantošanu (pakļaušanu, maldināšanu, nogalināšanu).
        Viss jau ir OK, līdz brīdim, kad kaut kas noiet greizi un par to uzzina citi.
        9/11 situācijā diezgan daudz faktu norādīja, ka tas nebija teroristu uzbrukums, bet plānota akcija ar cilvēku bojāeju, lai dabūtu budžetu kara sākumam ar valsti, kurā papilnam nafta.

Bostonas maratona sprādzienos lielā aktieru brigāde nespēja ticami nospēlēt un tas beigās izrādījās tāds farss, ka prezidentam Bušam nebija ko atbildēt.

Kā nolemt, vai tas ir saistīts ar konspirāciju, tad pamatā jābūt pierādāmiem faktiem par to. Jo viegli pateikt, ka tas ir tā, bet patiesībā ir citādāk. Oficiāli māca ticēt tikai uz zinātniskiem pierādījumiem un pētijumiem. Viss pārējais oficiāli būtu jānoraida, ka tas tā nav.
        Bet iedomāsimies kādu viltīgu plānu, kurā paredzēts novākt sev nevēlamos cilvēkus. Kāds uztaisa jebkādu nevainīgu notikumu (plūdus, saindēšanos), kuru rezultātā tiek panākts vēlamais rezultāts. Kam rūp tur kaut kādi 2 K iedzīvotāji, kuri iespējams traucē biznesam, kaut ko protestē (piketē), vai nevēlās atstāt teritoriju. Ērtāk ir izveidot "vakcīnu" (vai iebarot tabletīti) kuras rezutātā nedzimst jauni bērni.

Pa lielam tā informācija, ko raksta presē ir domāta parastajiem iedzīvotājiem. Neviens nepublicēs ko tādu, kas rada nevēlamu ažiotāžu. Visu noklusē, kas varētu negatīvi kaut ko ietekmēt.