Astronomija

 • shevijs
  +1

  Sveiki!

  Šī ieraksta pamatideja ir saistīta ar geocaching jeb slēpņošanu, kuras grupā ir veikts līdzīgs ieraksts, taču ''dienas'' otrā daļa būtu visai saistīta. CopyPaste:

  Kopā ar @burvis 12. augustā plānojam kādu varen foršu geocaching tripu pa Vidzemes ziemeļu daļu. Galvenā lokācija būtu Mazsalaca, savukārt kā dienas lielāko piedzīvojumu varētu atzīmēt došanos alās: https://www.geocaching.com/geocache/GC3675X_cow-and-chicken .

  Aptuvenais maršruts varētu izskatīties šādi:


  Tā kā naktī no svētdienas uz pirmdienu ir gaidāms Perseīdu meteoru lietus, tad mana doma būtu mazliet uzkavēties, uzcept kādu desu un maršmelowu uz ugunskura, atrast labāku foto spotu un Rīgā atgriezties agrākā rīta stundā, ja nebaida kāda negulēta nakts vai ir iespēja paņemt pirmdienu brīvāku.
  https://www.skyandtelescope.com/astronomy-ne...owers-for-2018/
  Protams, ļoti daudz kas arī atkarīgs no laika apstākļiem, bet par tiem vēl šobrīd par agru domāt.

  Aicinām visus interesentus mums pievienoties, vēlams uz abām daļām. Lūgums komentāros izklāstīt savus nodomus un privātā transporta līdzekļa iespējas, ja nu gadījumā gribētāju piedalīties ir vairāk. Droši var līdzi aicināt pa kādam draugam un/vai draudzenei.

 • obsidian
  +4

  Šovakar!

  • Arnis
   0

   Vakar redzēju oranžu mēnesi. Šodien pilnīgu aptumsumu neredzēju, kad atnācu skatīties, tad jau gandrīz puse bija redzama.

  • shevijs
   0

   Mākoņus sad_mini.gif

  • Static
   0

   Noguleeju. sad_mini.gif

 • Mr Raccoon
  0

  Nedaudz beztēma. Kādam varbūt ir kāds skaists animēts wallapaper 1920x1080, kurā redzams kosmoss, saules sistēma ect? Ilgi jau meklēju, bet nespēju atrast ko gribu.

   

  IqQHx26.gif

   

  • Moondefender
   0

   Man ir divi tikai ar zemeslodi no orbītas.

   • EvoL
    0

    Wallpaper engine paskaties.

  • PainFoinmr
   +1

   Ejjj, dabūju lekcijas pie Ilgoņa Vilka jeb astrovilka.
   Uzreiz kļuvu hyped

  • obsidian
   +1

   Amerikāņu jaunais gads. biggrin_mini2.gif
   https://arstechnica.com/science/2018/01/mete...thern-michigan/

  • shevijs
   +2

   Izdomāju, ka gribētos pa rudens brīvajiem brīžiem paskatīties kaut ko par visumu no populārzinātniskā skata punkta - atkārtot svarīgākās un interesantākās lietas. Skatos, ka IMDb piedāvājuma klāsts ir visai plašs, taču to kvantumu noskatīties nebūs ne laika, ne vēlēšanās. Cik es atceros (sen skatījos pirmās sezonas), ļoti foršs ir How the Universe Works, ko eXs astronomijas grupas biedri iesaka? smile_mini.gif

   • shevijs
    0

    connie_mini_bump.gif Varbūt vēl kādi ieteikumi?

   • shevijs
    0

    Protams, ka izvēlējos vispirms sākt ar Saganu, kā var redzēt, diezgan ilgi gāja, galvenokārt līdz Z-svētkiem bija saspringts laiks studijās.

    Liels paldies par ieteikumu, baigi labās bija, ļoti interesanti un lietderīgi, daudz vairāk kā biju gaidījis, tiešām ikvienam iesaku paskatīties. Tagad visiem draugiem/paziņām centīšos ieteikt noskatīties, dažiem jau sērījas esmu iekopējis uz kompīša. biggrin_mini2.gif

    Tagad gan īsti nevaru saprast, ko darīt - uzreiz skatīties jaunās sērijas ar NDT, uzzināt visu jauno, saprast kas un kā ir attīstījies par vairāk kā 30 gadiem, vai arī nolikt malā, tagad paskatīties citas pārraides un raidījumus un atsvaidzināt zināšanas par kosmosu, piemēram, pēc gada. Hmmm... @Protox ko Tu saki? biggrin_mini2.gif

  1 - 2 - 3 - 4 - 5 -