Ar ko sevi nodarbinās Bangladešā dzimusi sieviete, kas ceļojot pa pasauli attapās Ņūjorkā? Acīmredzami kļūs par pirmo solo grupu (kurā spēlē sieviete ) industriālās mūzikas skatē un iekaros īpatnējas mūzikas mīļu sirdis. Daudzi dzirdējuši par izteicienu "mīlestība no pirmā acu skatiena". Dzirdot Android Lust pirmo reizi es pieredzēju kaut ko, ko varētu saukt par "mīlestību no pirmā ausu klausiena(?)". Pienācis 2016. gads un nav labākas izdevības parunāt par mīļāko grupu kā tās 20 gadu jubilejas tuvošanās.

Android Lust pirmsākumi un gaitas nebija no vieglākajām. Augot Shikhee D'iordna (Android Lust soliste) iemīlēja tādus mūziķus kā Deivids Bovijs un Pink Floyd, taču industriālās mūzikas grupa Skinny Puppy kļuva par viņas iedvesmas avotu un vienu no faktoriem, kas radīja Android Lust. Pirms Android Lust, Shikhee bija radījusi citu projektu ar nosaukumu Strange Fruit, kuram tika savākta vesela grupa, bet lielākoties tā bija pati Shikhee un ģitārists Marks. Problēmas sākās, kad Marks sāka spēlēt šajā grupā. Viņš piesaistīja savu bijušo grupas biedru uzmanību, kuri vēlējās viņu atpakaļ. Viņš sākotnēji nevarēja izlemt vai vēlas palikt Strange Fruit vai arī atgriezties pie bijušās grupas. Ar laiku tas padarīja atmosfēru starp Shikhee un Marku diezgan naidpilnu un grupa sabruka.

Vēlāk Shikhee spēlēja electronic goth rock, kopā ar puiku vārdā Māršals. Šis duets sevi sauca par The Inbred. Grupa noturējās apmēram gadu. Shikhee vēlējas turpināt veidot mūziku, tomēr viņa nebija vienīgā, kas to vēlējas. Laika gaitā viņa savāca diezgan nelielu, bet pietiekamu fanu pūli. Viņai bija viss nepieciešamais, lai veidotu mūziku, izņemot grupu. Nevēloties vairs plēst pēcpusi un pieredzēt kārtējas vilšanās, meklējot biedrus ar kuriem varētu sadzīvot, Shikhee izlēma spēlēt viena pati. Tā radās Android Lust.

Es atklāju Android Lust samērā nesen, mazāk kā divus gadus atpakaļ, bet grupa pastāv apmēram tikpat ilgi, cik pastāvu es. Shikhee nodibināja Android Lust 1996. gadā un tajā pat gadā izlaida demo kasetes Foreign Body un Untitled. Diezgan reti sastopami miksteipi(daudz retāk par jebkuru pepi), kurus es joprojām neesmu dabūjis noklausīties.

Tomēr viss interesantais sākas ar pirmajiem albumiem. Pirmie albumi Resolution un Evolution gandrīz pilnībā tapa elektroniski, izņemot balsis un iespējams dažus semplus, protams. Resolution ir pirmais albums, kurš nonāca līdz manām ausīm. Pirmā dziesma bijusi Refuse. Šis manā skatījumā ir labākais Android Lust albums. Tas ir ļoti intīms manam ikdienas mentālajam stāvoklim, it īpaši dziesma Viscera, kuru varētu dēvēt par mīļāko dziesmu. Neliels sapnis ir vienubrīd sākt veidot līdzīgu mūziku. Savukārt albums Evolution vairāk sastāvēja no iepriekšējo dziesmu remiksiem kā oriģinālām dziesmām. Šeit arī mīt dziesma, ko varētu uzskatīt par ļoti intīmu sev - Amnion. Lielākoties neesmu bijis izvēlīgs klausoties šos abus albumus, visas dziesmas likās tīkamas.

Android Lust ātri savāca diezgan pieticīgu, bet pastāvīgu fanu pūli, kurā atradās gan gotu subkultūras piekritēji, gan elektro-industriālās mūzikas mīlētāji. Interesanti, bet pakāpeniski viņas mūzika sāka mainīt toni un ietvera sevī arvien vairāk dzīvo skaņu. Tādā veidā arvien vairāk paļaujoties uz apkaimes radītām skaņām kā uz skaņām, kuras ģenerē milzīgas, putekļos klātas, dzelzs, plastmasas un mikroshēmu kaudzes.

Savu trešo albumu, The Dividing, Shikhee radīja pati, vēlāk piesaistot leibla Projekt Records uzmanību, kurš šo viņas albumu pārizdeva. Sākot ar The Dividing dziesmu skanējums kļuva popsīgāks(ja tas būtu pareizais vārds). Žanrs sāka vairāk sliekties uz roka pusi. Kaut arī man tika iepriekšējo albumu drūmāks skanējums, es stipri neiebildu, pret tādu nelielu svārstību skanējuma ziņā. Albums manuprāt spēja saglabāt iepriekšējo noskaņu tādās dziesmās kā Panic Wrought, Anothet Void un Fall to Fragments. Stained arī ir ievērības cienīgs gabals, kuram tika izveidots videoklips. Videoklipu varat noskatīties raksta beigās, bet ja interesē tā tapšanas process, tad to varat noskatīties šeit - 1 2 3 4 5a 5b 6

Ar Projekt Records leiblu arī tapa viņas nākamais albums Devour, Rise and Take Flight, kura nosaukumu viņa asociē ar dažādspārņu dzīvesciklu un savu kā mākslinieka dzīvi. Starpā tika izdots vēl viens remiksu albums Stripped & Stitched. Ar šo leiblu viņas darīšanas bija īslaicīgas, jo tapa viņas pašas neatkarīgais leibls Synthellec Music, tomēr ar to es aizšāvu par tālu.

Devour, Rise and Take Flight ir laikam mans mazāk iemīļots Android Lust albums. Nejau tapēc, ka dziesmas ir sliktas, bet varbūt tapēc, ka tās nespēja man iedot tādu jūtiņu, kādu spēja dot iepriekšējās viņas dziesmas. Pie tam sākumā man šķita, ka albums ir pārāk popsīgs ar kādu nesaprotamu smagās sardeļošanās, artsy hipsteru mūzikas un noise maisījumu. Taču klausoties šo albumu vēlāk, es tomēr spēju sajust Android Lust skanējumu. Kaut kāda ambivalence pret šo albumu man neļauj to pilnībā izbaudīt. Daļa dziesmu tīk un daļa šķiet pārāk garlaicīgas. Man ļoti patika Unrecognize un Dragonfly, bet tas lielā mērā viss. Starp citu Dragonfly arī tika izveidots videoklips, kuru varat noskatīties raksta beigās. Abi Android Lust videoklipi tapa pateicoties Daniel Ouellette, kurš radīja videoklipus arī tādām grupām kā The Birthday Massacre, labākie un pazīstamākie piemēri varētu būt Blue un Looking Glass. Viņš arī iesaistījās Deivida Bovija Dead Man Walking videoklipa tapšanā. Turpinot par Devour, Rise and Take Flight, vismaz man šķiet, ka tolaik tika izspiestas pēdējās Shikhee esošās sulas un tam varētu būt acīmredzams skaidrojums.

Jūs droši vien varat iedomāties kāda ir mazāk populāru mākslinieku dzīve. Tūres, koncerti un garadarbi nelīdz nopelnīt pat tuvu tam, lai būtu pietiekoši iztikai. Shikhee nācās strādāt no rīta līdz vēlam vakaram. Pārnākot mājās daļa miega tika upurēta kaut kā jauna radīšanai, izņemot šo visu viņa arī ik pa laikam kaut kur uzstājās. Enerģijas īsti trūka dajebkam, arī tāds dzīvesstils sāka izraisīt manāmas veselības problēmas. Varētu jau domāt, ka Shikhee ir pārāk veca tam visam, tomēr pēc vienas uzstāšanās ar savu live grupu, pār viņu nāca apgaismība. Pirmo reizi savā karjerā kā Android Lust grupa, viņa izdomāja veidot mūziku kopā ar kādu, nevis viena pati. Tā vēlāk tapa The Human Animal.

The Human Animal ir pavisam cita lieta, ja to salīdzināt ar iepriekšējo albumu. Jaunu biedru piesaistīšana grupai un četru gadu atpūta manuprāt nāca Shikhee par labu. Mans mīļotais pirmatnējo albumu skanējums izsīka, bet šis albums tapa tīkamāks par iepriekšējo. Mani pa lielam apmierināja visas dziesmas. It īpaši uzskatu, ka pirmās divas dziesmas - Intimate Stranger un Rub me Raw ir bomba.

Shikhee arī nereti veic dažādas kolaborācijas ar saviem kolēģiem, draugiem, lai sakrāto naudu ziedotu labdarībai. Domāju, ka visi atceras katastrofālos notikumus Japānā, 2011. gadā, tā tapa Pale Blue Dot. Šīs kompilācijas savāktie šeķeļi tika pa pusēm sadalīti starp Sarkano Krustu un Japan Earthquake Animal Resque. Nesenais piemērs būtu Subterannean Bundle, piektdaļa tā izcelto naudu tika saziedota Nepālas Sarkanajam Krustam.

Pēdējiem Shikhee radītiem albumiem Crater Vol. 1 un topošajam Crater Vol. 2 rasties līdzēja kickstarter. Crater Vol. 1 sakrāja nepieciešamo naudu tikai 27 stundu laikā kopš kampaņas sākuma. Ar Crater Vol. 1 notikās diezgan interesantas lietas. Jūtama savā ziņā atgriešanās vecajās sliedēs, bet ar kaut kādu īpatnēju, ļoti atšķirīgu piegaršu. Tas ir kā vecais, labais Android Lust, bet izgudrots no jauna. Vismaz es spēju sajust tādu drūmu, vietām sentimentālu un emocionālu skanējumu, kas bija raksturīgs pirmajiem albumiem. Tomēr šis albums vairāk atgādina ambient mūziku kā pirmatnējo Android Lust elektro-industriālo skanējumu. Lielākais iemesls varētu būt tas, ka daudzi instrumenti šajā albumā esošajās dziesmās ir skaņas, kuras Shikhee ierakstīja pastaigu laikā(Līdzīgi kā The Human Animal) vai eksperimentējot tiktāl, ka meta mikrofonu baseinā un pat okeānā. Es ceru, ka Crater Vol. 2 tā tapšanas stadijā ieņēmis līdzīgu virzienu kā iepriekšējais albums. Kaut arī Crater Vol. 1 esmu bijis diezgan izvēlīgs dziesmu ziņā, mani ļoti iepriecināja My Kingdom for a God, Water Whispers un When the Rains Came, tomēr From the Other Side ir mans favorīts.

Iepriekš minēju, ka Shikhee iedvesmu guvusi no Skinny Puppy. Viņa uztaisīja cover versiju vienai no viņu dziesmām. Šeit varat noklausīties cover versiju un šeit oriģinālu.

Shikhee arī nesen nodibināja Synthellec Media un veido dažādas aplikācijas priekš iOS.

Vientuļās sievietes dzīves ceļojumā kompāniju sastāda leibla boss un galvenais palīgs - mincis Motu. Tā kā pēdējā laikā aizrāvusies ar dzīvo semplu ierakstīšanu un izmantošanu savās dziesmās, Shikhee izveidoja dziesmu ar Motu murrāšanas un ņaudēšanas sempliem.

https://soundcloud.com/androidlust/adventure-cat

Varu droši apgalvot, ka Android Lust, nav mūzika, kuru spēs izbaudīt visi, es pat nedomāju, ka to spēs izbaudīt lielākā daļa. Tas ir kaut kas īpašs, visām īpašajām sniegpārsliņām ar īpašu dzirdi un gaumi : )

 

Diskogrāfija


Singli

 The WantThe Want (2001)


Dragonfly

 

 

 

 

Dragonfly (2005)


Studio albumi

Resolution (1998)


 

 

 

 

 

The Dividing (2002)


Devour, Rise and Take Flight (2006)


 

 

 

 

 

The Human Animal (2010)


 Crater Vol. 1 (2013)


 

 

 

 

 

The Dividing - 10th Anniversary Edition (2014)


 Remiksu albumi

Evolution (1999)


 

 

 

 

Stripped & Stitched (2004)


Videoklipi

https://www.youtube.com/watch?v=S6fVhYTRVp8

https://www.youtube.com/watch?v=f8nIvGEq-vg


Noderīgas saites

Intervijas

Laboja mad, labots 2x