Saskaņā ar budžeta grozījumiem ar šī gada 1.septembri skolotāju darba alga samazināsies par pusi, noslīdot līdz 172 latiem par vienu darba likmi, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.Savukārt izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) Latvijas Televīzijas raidījumam "100.pants" norādīja, ka samaksa par likmi samazināsies par 40%, bet naudas izteiksmē tie būs 185 līdz 190 lati bez piemaksām. Kopā ar piemaksām atalgojuma summa varētu veidot 215 latus, sacīja Koķe.

Patlaban samaksa par vienu likmi pedagogam ir 345 lati pirms nodokļu nomaksas.

Kā skaidroja ministrijā, atalgojuma samazinājums gaidāms, ievērojot gan plānoto pedagogu darba samaksas samazinājumu par 20%, kā arī to, ka pedagogiem vasarā atvaļinājuma nauda tiks izmaksāta nesamazinātā apmērā.

Tā rezultātā kopējā samazinājuma summa, kas skars pedagogu darba algas fondu, būs jāsadala uz četriem atlikušajiem gada mēnešiem atšķirībā no citām iestādēm, kur alga tiek maksāta no valsts budžeta līdzekļiem un kur atalgojums tiks samazināts ar budžeta grozījumu stāšanos spēkā - 1.jūliju.

Kopumā mērķdotācijas pedagogu darba samaksai samazināsies par 95 miljoniem latu.

 

Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "100.pants" skaidroja Koķe, septembrī, kad stāsies spēkā "nauda seko skolēnam" finansēšanas modelis, par vienu skolēnu gadā tiks maksāti 486 lati iepriekš plānoto 973 latu vietā.

Ministre gan nenorādīja, vai un cik pedagogu šāda samazinājuma dēļ varētu zaudēt darbu, atkārtoti norādot, ka tas jājautā nevis ministrijai, bet skolu direktoriem.

Ņemot vērā to, ka arodskolas skolotāji jau piedzīvojuši vienu algas samazinājumu, viņiem alga samazināsies par 20%, savukārt tas, cik lielu algu turpmāk saņems pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi, būs atkarīgs no pašvaldību iespējām, jo ar 1.jūliju viņiem algas maksās tikai pašvaldības.

Jauns samazinājums sagaida arī arodskolas, kuru uzturēšanai paredzētie līdzekļi tiks samazināti aptuveni par pusmiljonu latu. Jautāta par to, vai tas nenovedīs daudzas arodskolas līdz slēgšanai, ministre uzsvēra, ka valstī tiek iets uz ļoti nopietnu arodskolu tīkla optimizāciju un diez vai izdosies sakārtot arī tās 53 profesionālās skolas, kuras plānošanas reģioni izvirzījuši Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsta saņemšanai.

Ministre arī atkārtoti apstiprināja, ka līdz ar budžeta grozījumu pieņemšanu tiks samazināts budžeta vietu skaits Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošajās augstskolās sociālo zinību, jurisprudences, ekonomikas un pedagoģijas studiju programmās un tas attieksies uz pirmo kursu studentiem.

 

Avots : Tvnet.lv