Nosaukums Outlast 
 Žanrs   Izdzīvošanas | Šausmu
 Platformas  Microsoft Windows | PS4 
 Iznākšanas datums  2013. gada 4. Septembris
 Spēles režīmi  Vienspēlētāja režīms
 Izstrādātājs  Red Barrels
 Izdevējs  Red Barrels

 

Spēles Apraksts


Kāds žurnālists, vārdā Mailzs, dodas izpētīt sen pamestu trako māju Kolorado kalnos, kur darbu sākusi Murkoff kompānija, kas nodarbojas ar reliģiskām padarīšanām un operēšanu. Drīz varonis saprot, ka ir iesaistījies kādā nenormālā sektas padarīšanā un izkļūt no šīs ēkas dzīvam būs viņa dzīves lielākais un baisākais piedzīvojums.

 

Dzelžu Prasības


(Minimālās)

INTEL CPU  Celeron 1500 Dual-Core 2.2GHz 
 AMD CPU  Athlon 64 X2 Dual Core 4800+
 Nvidia GPU  GeForce 9800 GTX
 AMD GPU  Radeon HD 3870
 RAM   2 GB
 OS  Win Xp 32
 DirectX  DX 9
 HDD  5 GB

 

(Rekomendējamās)

INTEL CPU Core 2 Duo E8400 3.0GHz
AMD CPU Athlon II X2 270
Nvidia GPU GeForce GTS 450
AMD GPU Radeon HD 4860
RAM 3 GB
OS Win 7 64
DirectX DX 10
HDD 5 GB

 

Par Spēli


Absolūti, viena no pēdējo gadu labākajām šausmu žanra spēlēm. Jūs savu varoni vadat caur tumšiem un asiņainiem gaiteņiem, caur kuriem klīst maniakāli, garīgi slimi pacienti. To prātus ir sačakarējusi reliģiska kompānija, liekot tiem graizīties, uzbrukt citiem, staigāt pilnīgi kailiem un daudz citu nenormālu darbību. Kādēļ šī spēle ir tik baisa? Manuprāt tas ir tādēļ, kad šī ir viena no tām, kurā tev nav iespējas kādu nospārdīt vai nogalināt. Zaudēt spēli var pavisam ātri un lai izdzīvotu šo uzdevumu ir jāpiesedz mugura, jācenšas tikt nepamanītam, jāpārbauda, kas notiek aiz katra stūra un ir jāslēpjas tumsā. 

Spēle pati par sevi nemaz nav grūta, visu procesu vienīgi nomāc tā saucamie JumpScares, kas ir diezgan labi pārdomāti. Nav bezjēdzīgu trokšņu fonā, jo ja dzirdi soļus, tad patiešām - kāds jau ir pavisam tuvu. Spēles gaitā jūs esat apbruņots vienīgi ar kameru, kura ir aprīkota ar nakts-redzes opciju. Tā ir jūsu vienīgais glābiņš izdzīvošanai tumsā, neskaitot slēpšanos zem gultas, skapjos, aiz kastēm un ventilācijas šahtām. Visu spēli jūs nemitīgi pavadat skrienot, meklējot atslēgas, sviras, kā arī baterijas jūsu nakts redzes ierīcei. Par to, kas īsti notiek stāstā, jūs tiekat arī informēts atrodot dažādus failus, veicot piezīmes vai klausoties maniakālo ļautiņu runās. Un šeit, laikam, būs spēles lielākais mīnuss, sižets ir salīdzinoši vienmuļš un paredzams. Bet raugoties uz to caur pirkstiem, jūs tiekat gan lamāts, gan spīdzināts un sists, izmētāts, pārbiedēts un durstīts, nogurdināts un apvārdots. Lai izdzīvotu, turies tumsā!

Spēle ir skaisti izstrādāta. Šī trako māja ir attēlota diezgan reālistiski, ar asiņainiem traipiem uz visām debespusēm, sagruvušiem stāviem un pagrabiem, zirnekļtīkli, izķidātas cilvēku iekšas un amputētas ekstremitātes. Pakārti un dedzināti psihopāti, kā arī daudz citu biedējošu skatu. Outlast piedāvā interesantu tuvcīņas metodi, kas lielākoties piedāvā tikai izmukt no garīgi slimo ķetnām. Sakropļotie pacienti, kas lavās caur tumšajiem koridoriem, pastiprina saspringtumu. Jādomā par to, kā neizdvest ne skaņas un jācenšas skatīties zem kājām. Bēdz no bosiņiem, lec, krīti slēpies un izkļūsti laukā dzīvs!

Verdikts: Viena no pēdējo gadu labākajām šausmu žanra spēlēm!

https://www.youtube.com/watch?v=4x3oJQ6uUA8

https://www.youtube.com/watch?v=1Vcgdl4xQ18

Vērtējumi


IGN 7.8 / 10
Gamespot 7.0 / 10
Mans vērtējums 4.5 / 5

 

Attēli

Laboja Puis, labots 3x