Sveiciens visiem! Kādu laiciņu neko nebiju rakstījis un izdomāju, ka jāizveido kaut kas. Nezināju par ko īsti, lai raksta. Varbūt par filmu, varbūt par spēli? Tad radās ideja par rakstu sēriju. Izdomāju, ka varētu aptaujāt lapā zināmus cilvēkus par viņu mīļākajām grupām un iepazīstināt ar tām jūs! Tad nu, lūk, pirmais cilvēks, kam prasīju, bija lietotājs Ugunsputns. Viņš bija patriots un teica, lai rakstu par Prāta Vētru. Patīkami, ka latviešu grupa, jo ārzemju mūzika mūsdienās ir populārāka. Nu tad iekārtojaties ērtāk un lasat šo rakstiņu.

Biogrāfija

    Visa šī mūziķu sadarbība sākas jau bērnudārza laikos, kad Renārs Kaupers un Kaspars Roga kopā dziedājuši pie eglītes, un skolas laikiem, kad visi četri kopā dziedājuši skolas korī . Kā grupa Prāta Vētra izveidojās tālajā 1989. gadā Jelgavā, kad Renārs Kaupers jeb Reynard Cowper (solists un arī ģitārists), Jānis Jubalts jeb Magic (ģitāra un bekvokāls), Gundars Mauševics jeb Muminsh (basģitāra un bekvokāls) un Kaspars Roga jeb Nick Rogue (bungas) nolemj dibināt grupu . Vienīgi Māris Mihelsons jeb Mike Minolta (akordeons un taustiņi) nemācās ar draugiem vienā klasē, tāpēc pievienojas grupai dažus mēnešus vēlāk . Tad nu grupas sastāvs bija gatavs un palika nemainīgs līdz 2004. gadam . Togad, 2004. gada 22. maijā notiek traģēdija uz Rīgas - Jelgavas šosejas . Bojā iet viens no grupas dibinātājiem - basģitārists Gundars Mauševics jeb vienkārši Mumiņš . Tomēr, pieminot savu draugu Mumiņu, Brainstorm izlemj turpināt .

Albumu un singlu biogrāfija

1) 1992. gada septembrī Prāta Vētra izdod pirmo singlu - Jo tu nāc . Tam seko albums - Vairāk nekā skaļi (1993) . Par albuma populārāko dziesmu kļūst dziesma Ziema, kurai tiek uzņemts arī videoklips .

2) 1994. gadā tiek izdots maksi singls - Vietu Nav .

3) Pēc aizraušanos ar alternatīvo mūziku, Prāta Vētra atkal pievēršas sirsnīga, pozitīva un melodiska meinstrīma ražošanai un 1996. gadā izdod albumu Veronika . Populārākās dziesmas no Veronikas laikiem ir Dārznieks , Apelsīns un Lidmašīnas, kuras Prāta Vētra mīl uzspēlēt savos koncertos arī šobaltdien .

4) 1997. gadā Prāta Vētra noslēdz sadarbības līgumu ar Mikrofona Ierakstiem un pasaules gaismu ierauga albums Viss Ir Tieši Tā Kā Tu Vēlies. Pateicoties pārdošanas apjomiem, pirmoreiz Latvijā kāds albums kļūst par Zelta disku. Prāta Vētra kļūst par Latvijas populārāko grupu, bet harizmātiskie mūziķi – par jauniešu elkiem. Par populārākajām dziesmām kļūst Mans Draugs, Neatgriešanās un Tavas Mājas Manā Azotē, taču pateicoties grupas allaž īpašajiem koncertiem un solista Renāra Kaupera harizmātiskajai personībai, fani nenogurstoši dungo līdzi visām albuma dziesmām.

5) 1998. gadā ieraksta pirmo singlu angļu valodā - Under My Wing, sadarbībā ar grupas Fool's Garden producentu Volkeru Hinkelu .

6) Gadu vēlāk, 1999. gadā  Prāta Vētra ir gatava izdot savu, nu jau ceturto albumu Starp Divām Saulēm. Vienlaikus tiek izdota arī albuma angliskā versija Among The Suns. Albums tiek ierakstīts Dānijā un Zviedrijā, un ir viens no dārgākajiem Latvijas mūziķu ierakstiem. Piecu mēnešu laikā albums iegūst Platīna diska statusu un piecas dziesmas (Puse No Sirds, Starp Divām Saulēm, Lec, Prom Uz Siltajām Salām un Tu Izvēlējies Palikt) sasniedz pirmās vietas Latvijas topos .

7) 2000. gada 13. maijā Prāta Vētra kāpj uz Eirovīzijas skatuves. Izpildot dziesmu My Star, Prāta Vētra, kas startē ar starptautisko nosaukumu Brainstorm .

8) 2000. gadā pēc vairāk nekā 10 gadu ilga darba, tiek izdota Prāta Vētras labāko dziesmu izlase, kurā apkopotas populārākās, interesantākās un līdz tam neizdotās dziesmas.

9) 2001. gadā Prāta Vētra jau bija beigusi svinēt savu starptautisko triumfu un sāka atkal strādāt, lai pierādītu, ka ir iespējama dzīve arī pēc Eirovīzijas. 2001. gadā iznāk albums Kaķēns, Kurš Atteicās No Jūrasskolas jeb angliskajā versijā – Online. Albuma producents ir Tonijs Mansfīlds, kurš strādājis arī ar grupu A-ha, un albums ierakstīts Anglijā. Šajā albumā iekļauta viena no Prāta Vētras visu laiku veiksmīgākajām dziesmām – Maybe. Dziesmas videoklips uzņemts Prāgā un iekļūst daudzu televīzijas raidījumu ēteros visā Eiropā. Panākumus gūst arī otrais singls Waterfall un tā videoklips. Šis albums parāda mazliet citādu Prāta Vētru. Grupas skanējums kļūst sarežģītāks, bagātāks un mazliet eksperimentāls, taču tas joprojām ir bezkaunīgi valdzinošs, radio-draudzīgs un komerciāls – šī vārda vislabākajā nozīmē.

10) 2003. gadā klajā nāk dziesmu albums Dienās, Kad Lidlauks Pārāk Tāls jeb A Daybeforetomorrow. Singlus Colder un A Day before tomorrow jeb Plaukstas Lieluma Pavasaris producē Vācijā pazīstamais producents Aleks Silva. Pārējās albuma dziesmas producējis Stīvs Laions. Dziesmas Colder videoklipu veido pazīstamais vācu producents Manuels Verners un tas tiek uzņemts Ukrainā. Savukārt, grupas fotogrāfijas un albuma dizainu veidojis slavenais Antons Korbeins.

11) 2004. gadā grupa Brainstorm kopā ar grupu Би-2 no Krievijas ieraksta dziesmu Скользкие улицы.

12) 2004. gada beigās – 2005. gada sākumā kopā ar producentu Aleksu Silvu tiek ierakstīts septītais studijas albums .  Jaunais albums Četri Krasti ir pirmais albums, kas iznāk pēc Mumiņa nāves, taču basģitārista klātbūtne tajā joprojām ir jūtama, jo dažas dziesmas tika ierakstīts vēl pirms traģēdijas. Albumā, protams, ir jūtama šī zaudējuma ietekme.

13) 2006. gada vasarā Renārs Kaupers piedalās filmas uzņemšanā un grupa sacer divas dziesmas animācijas filmai - Lote No Izgudrotāju Ciema .

14) 2008. gada 13. maijā, grupa izdod albumu - Tur Kaut Kam Ir Jābūt . Albuma producents ir Latvijā pazīstams hip-hopa mākslinieks Gustavo . Pēc albuma izdošanas seko Tur Kaut Kam Ir Jābūt koncerttūre. 5 Latvijas pilsētās- Jelgavā, Preiļos, Ventspilī, Valmierā un Rīgā, kopā koncertus apmeklē vairāk nekā 80 000 skatītāju.

15) 2009. gadā iznāk albums ШАГ un 2010. gadā iznāk divi albumi - Years And Seconds un Izlase 2000 - 2010 .

Panākumi

1) 1992. gadā, singls Jo Tu Nāc, Mikrafonu aptaujā ieņem 9. vietu .

2) 1995. gadā Prāta Vētra pirmoreiz iekaro visas Latvijas uzmanību ar dziesmu Lidmašīnas. Tā kļūst par visu laiku pārdotāko singlu Latvijā un par radio Super Fm gada dziesmu. Šajā gadā Prāta Vētra arī apceļo pasauli, uzstājoties Vācijā, Lielbritānijā un Londonā.

3) 1996. gada beigās Latvijas radiostacijas sāk atskaņot dziesmu Tavas Mājas Manā Azotē, kas deviņas nedēļas ieņem Airplay topa pirmo vietu un kļūst par 1996. gada lielāko hītu.

4) 1997. gadā Kaupers kļūst vēl populārāks, jo sāk vadīt dažādus TV un radio raidījumus, kā arī piedalās Dailes teātra mūziklā Šveiks, kas, likumsakarīgi, kļūst par apmeklētāko muzikālo izrādi Latvijā. Grupa Prāta Vētra rada arī izrādes Šveiks muzikālo celiņu, kas tiek izdots atsevišķā albumā. Vēlāk Kaupers filmējas arī režisora Jāņa Streiča filmā Vecās pagastmājas mistērijas.

5) 1998. gadā sings Under My Wing tiek iekļauts Baltijas valstu radio apritē un sasniedz arī citas valstis. Drīz pēc tam Prāta vētra izcīna Grand Prix balvu Zviedrijas festivālā Karlshamn.

6) 1999. gadā albums Among The Suns sasniedz Lietuvu, Igauniju, Grieķiju, Turciju, Zviedriju, Somiju, Dāniju, Beļģiju un pat Japānu, Honkongu un Ungāriju. Dziesmu Under My Wing un Weekends Are Not My Happy Days videoklipi tiek iekļauti Francijas mūzikas kanāla MCM pleilistē. Prāta Vētra arī iesilda grupas Supergrass koncertus Dānijā un tas ir tikai sākums visam, uz ko ir spējīga grupa no Latvijas!

7) 2000. gada 13. maijā Prāta Vētra kāpj uz Eirovīzijas skatuves. Izpildot dziesmu My Star, Prāta Vētra, kas startē ar starptautisko nosaukumu Brainstorm, saņem maksimālo atzīmi no Igaunijas, Norvēģijas, Beļģijas un Somijas balsotājiem. Balsu skaitīšanas brīdis ir saspringts, bet rezultāti ir pozitīvi – breinstormieši ir trešie! Sirsnīgā balāde, ko Renārs Kaupers sarakstījis sadarbībā ar A-HA producentu Toniju Mensfīldu, izraisa plašu mediju interesi visā Eiropā. Singls tiek izlaists arī citās Eiropas valstīs. Žurnāls Select prātniekus godā par netipiskāko un arī vislabāko grupu, kas jebkad piedalījusies Eirovīzijā. Vienvārdsakot – tie ir panākumi, kas Latvijas mūziķiem līdz šim nebija sasniedzami !

8) Pēc albuma Daybeforetomorrow izdošanas, Prāta Vētra, saņēma rindu vietējo mūzikas balvu par labāko popmūzikas video (dziesmām A Day Before Tomorrow un Colder), kā gada labākā grupa, par labāko roka dziesmu (Colder), par labāko roka albumu. 2003. gadā grupa iesilda The Rolling Stones koncertu Prāgā un uzdāvina Mikam Džegeram dzimšanas dienā saksofonu .

9) 2004. gadā dziesma Скользкие улицы tiek iekļauta Би-2 jaunajā albumā Иномарки, kas iznāk 2004. gada 2. martā un ieņem pirmo vietu Latvijas, Ukrainas un Krievijas radiostaciju topos.

10) 2006. gada vasarā grupa koncertē Lietuvā, Baltkrievijā, Ukrainā, Krievijā, Polijā un Čehijā, kā arī sniedz vienu vienīgo koncertu Latvijā, piedaloties Baltic Beach Party Liepājā . Maijā Brainstorm videoklips Thunder Without Rain iekļūst mūzikas kanālā MTV Europe rotācijā, savukārt, jau rudenī, kad tiek atklāts MTV Latvia, Brainstorm videoklips Lonely Feeling (To Be Lonely) iekļūst Baltijas topā. Septembrī grupa tiek arī nominēta labākā Baltijas izpildītāja godam MTV Europe Music Awards, kas notiks 2006. gada novembrī Kopenhāgenā.

11) 2008. gada nogalē tiek izdots DVD Tur Kaut Kam Ir Jābūt Koncerts Mežaparkā, kurš arī sasniedz Platīna diska statusu.

Albumi un singli

1) Vairāk Nekā Skaļi - 1. Pats sākums 2. Gandrīz bez vārdiem 3. Skaidri zinu, ka šodien es gribēšu palikt tepat 4. Ārā līst 5. Jo tu nāc 6. 18. gadsimts 7. Disharmonija 8. Ziema 9. Polka 10. Saulespilsētas kalni 11. Vairāk nekā skaļi

2) Veronika - 1. Veronika 2. Paslēpes 3. Viņa dzīvo zemāk 4. Čiekuri 5. Visi enģeļi lido 6. Love song 7. Šo dziesmu es dziedāšu tev 8. Ar kreiso kāju 9. Kur palicis sociālais taisnīgums (apelsīns) ? 10. e.d. mikrafons 11. Dārznieks 12. Kā jau svēdienās 13. Paradīzes ābolīši 14. Suburbija 15. Lidmašīnas

3) Viss ir tieši tā kā tu vēlies - 1. Kas tālāk ? 2. Viss ir tieši tā kā tu vēlies 3. Viss ir par daudz 4. Liepājas dzintars 5. Ja tu esi mans prezidents 6. Neatgriešanās           7. Tavas mājas manā azotē 8. Mans draugs 9. Soli pa solim 10. Lielais, naivais mēness 11. Romeo un Džuljeta 12. Pavasaris, pavasaris

4) Starp divām saulēm - 1. Starp divām saulēm 2. Puse no sirds 3. Prom no siltajām salām 4. Brīvdienas nav manas laimīgās dienas 5. Lec 6. Es varētu iet līdzi 7. Vēlāk es paskaidrotu 8. Miljoniem, miljardiem 9. Tu izvēlējies palikt 10. Galvā tikai sievietes .

5) Izlase '89 - '99 - 1. Īssavienojums 2. Ziema 3. Prom uz siltajām salām 4. Mans draugs 5. Lidmašīnas 6. Puse no sirds 7. Neatgriešanās 8. Tavas mājas manā azotē 9. Romeo un Džuljeta 10. Lec 11. Skaidri zinu, ka šodien es gribēšu palikt tepat      12. Kas tālāk ? 13. Viss ir tieši tā, kā Tu vēlies 14. Saulespilsētas kalni 15. Šo dziesmu es dziedāšu tev 16. Starp divām saulēm 17. Kā jau svēdienās 18. Esam un būsim 19. Tu izvēlējies palikt .

6) Among the suns - 1. My star 2. Weekends are not my happy days 3. Ain't it funny 4. Under my wing 5. Half of your heart 6. Among the suns 7. Try 8. Downtown 9. Before the time has come to leave you 10. Stars 11. Welcome to my country 12. These women drive me crazy 13. All right, chill out .

7) Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas - 1. Visskumjākā parāde uz mūsu ielas 2. Ir vieglāk 3. Maybe 4. Brīvajā kritienā  5. Aiz vēja ģeneratora 6. Māsa 7. Spogulīt, Spogulīt 8. Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas 9. Uz mola 10. Babynight 11. Kā būs labāk .

8) Online - 1. It is easy 2. Online 3. Maybe 4. Waterfall 5. Space detective story    6. Kitten who did not want to give up 7. Babynight 8. My mission,

9) Dienās, kad lidlauks pārāk tāls - 1. Pa pareizām 2. Kaislības 3. Colder 4. Reality show 5. My daddy is talking to me 6. Plaukstas lieluma pavasaris 7. Man kabatā    8. Kristiānijas suņi 9. Animals like me 10. Es gribu .

10) A day bofre tomorrow - 1. Tonight We'll Dance 2. Passions 3. Colder 4. Reality show 5. My daddy is talking to me 6. A day before tomorrow 7. For a better life        8. Cinema 9. Animals like me 10. Fairytailes .

11) Četri krasti - 1. Četri krasti 2. Pilots Tims 3. Kur milzu kalni liekas mazi 4. Tin drums 5. Purpur 6. Rudens 7. Tā nogurt var tikai no svētkiem 8. Māsa nakts          9. Sunrise (Deep in hell) 10. Lapsa .

12) Four shores - 1. Thunder without rain 2. Tin drums 3. Lonely feeling 4. One thing 5. Sunday morning 6. French cartoon 7. Digitally bright 8. When nightlife covers the daylight 9. Sunrise (Deep in hell) 10. Leavin to la .

13) Tur kaut kam ir jābūt - 1. Ceļa dziesma 2. Ja tikai uz mani tu paskatītos             3. Bronza 4. Atliek nosargāt 5. Siam 6. Es jau nāku 7. Ai nu lai 8. Par podu 9. Tur kaut kam ir jābūt 10. Laikam 11. Vakardienas trakums 12. Bēdz 13. Pamodini mani.

14) Шаг - 1. A Moment To Share 2. Только Бы Ты На Меня Посмотрела 3. Монца 4. Years And Seconds 5. Шаг 6. And I Lie 7. Про Гуру 8. Ступени 9. White 10. On My Way 11. Волны 12. Simple Things That Matter .

15) Years and Seconds - 1. A Moment To Share 2. Your Call 3. They Know How To Do It Well 4. Years And Seconds 5. Count My Fingers 6. And I Lie 7. Adventures Of The Free 8. To Deliver Brightness 9. White 10. On My Way 11. Begging For Your Starlight 12. Simple Things That Matter

16) Izlase 2000 - 2010 - 1. Plaukstas lieluma pavasaris 2. Četri krasti 3. Bronza    4. Aiz vēja ģeneratora 5. Rudens 6. Kristiānijas suņi 7. Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas 8. Tā nogurt var tikai no svētkiem 9. Māsa nakts 10. Kaislības 11. Ja tikai uz mani tu paskatītos 12. Maybe 13. Spogulīt, Spogulīt 14. Lapsa 15. Es gribu 16. Tur kaut kam ir jābūt 17. Скользкие улицы 18. На заре 19. Es jau nāku       20. Gara diena .

Ugunsputna domas

Domāju, ka labākā, populārākā un superīgākā latviešu grupa. Izpilda tāda stila mūziku, lai katrs varētu atrast kaut ko tieši sev.. Ar šo grupu arī aizsākās mana patika pret latviešu izpildītājiem. ieklausoties vārdos, var atrast kādu situčaiju, kuru apraksta dziesmas. Mīļākās dziesmas laikam nav, jo tiešām patīk visas, bet ļoti, ļoti patīk šī uzstāšanās 2008. gadā Mežaparkā:

Domāju, ka labākā, populārākā un superīgākā latviešu grupa. Izpilda tāda stila mūziku, lai katrs varētu atrast kaut ko tieši sev.. Ar šo grupu arī aizsākās mana patika pret latviešu izpildītājiem. ieklausoties vārdos, var atrast kādu situčaiju, kuru apraksta dziesmas. Mīļākās dziesmas laikam nav, jo tiešām patīk visas, bet ļoti, ļoti patīk šī - uzstāšanās 2008. gadā Mežaparkā:

https://www.youtube.com/watch?v=NgqGF8RNnNY

 

Pašreizējais noskaņojums, ja būtu jāizvēlas no PV repertuāra:

https://www.youtube.com/watch?v=4Ilb7Yf5W4c

Ļoti patīk šīs dziesmas:

https://www.youtube.com/watch?v=cnd8FDypBPI

https://www.youtube.com/watch?v=R19EZnfGzoM

Latvijas otrā himna:

https://www.youtube.com/watch?v=Zok1PaPrmtk

Vasarā galvā skanēja šī dziesma. Laikam jau tāpēc, ka laukos taisīju lielo siena šķūni - saprotams, strādāju arī uz jumta:

https://www.youtube.com/watch?v=F7SSwYS764g 

Leģendāra dziesma:

https://www.youtube.com/watch?v=J2ZYieVpCMA

Manas domas

  Prāta vētru sāku klausīties jau bērnībā . Tajā laikā tā bija mana mīļākā grupa, domāju, ka nav nevienas labākas grupas par viņiem . Man bija kasešu atskaņotājs kurā nemitīgi klausījos viņu dziesmas . Klausījos tās arī uz diskiem . Vienvārdu sakot biju kā apmāts ar šo grupu . Tagad ir pienākuši citi laiki, taču Prāta Vētra joprojām ir mana mīļākā latviešu grupa :8: . Viņi spēj aizkustināt publiku visdažādākajos veidos . Viņu dziesmas vienmēr ir bijušas populāras . Viņi nes Latvijas vārdu tālāk pasaulē un tas viss viņus padara tik īpašus . Ceru, ka viņiem arī turpmāk viss izdosies tik labi, kā līdz šim un viņi iepriecinās mūs ar jauniem singliem gadu no gada smile_mini.gif ! Manas 2 mīļākās viņu dziesmas -

https://www.youtube.com/watch?v=ZVEtlCu_5gw

https://www.youtube.com/watch?v=uiODpImZIIY

Tas tā kā būtu viss . Ceru, ka esmu jūs gana labi iepazīstinājis ar šo grupu wink_mini.gif . Līdz nākamajam rakstam kurā aptaujāšu jau nākamo šis lapas lietotāju smile_mini.gif !

                                                              Veidoja : Big pipmanis

Laboja Ridiculus, labots 6x