Platformas: PlayStation 3

Izstrādātaji: Sony Computer Entertainment

                  Bruce Straley (game director)

Žanrs: Survival-Horror
          Action-Adventure

Iznākšanas datums: 14.06.2013 (Oficiāli visā pasaulē)

 

Par spēli

Spēles gaita norisinās netālu no Asstin Texas. Spēlētājam ir iespēja iejusties vientuļa tēva dzīvē, kuru pārtrac negaidīta infekcijas izplatība pa tuvējo apkaimi. Viņš bēgot zaudē savu vienīgo bērnu. Spēles gaita norisinās 20 gadus vēlāk pēc infekcijas izpalības, kas cilvēkus padara nejūtīgos, asinskāros zombijos. Spēlē ir ļoti daudz veidu, kā apiet vai nogalināt zombijus, monstrus. Šo 20 gadu laikā ir izveidoti reģioni, zonas kurās uzturās cilvēki, kas nav inficēti, taču vientuļajam tēvam Joel gribas tik uz drošāku vietu prom no infekcijas. Laika gaitā Joel nākas uzņemties rūpes par 12 gadīgo meiteni Ellie. Joel sākumā bija vienalga par mazo meiteni, taču laikam ejot viņi satuvinās un Joes dara visu, lai pasargātu mazo meiteni.

Spēles iespējas

Spēlē ir ļauts veidot dažādus aizsardzībās līdzekļus, kas noder aizsargājoties no dažādiem uzbrukumiem. Priekšmetus uzlabot, vai veidot Joel iemācas laika gaitā, satiekot dažādus cilvēkus, kas nav inficēti. Ir iespēja uzlabot savus ierošus kas padara tos stiprākus, precīzākus, ļauj pielādēt vairāk ložu un tādā garā. Ir iespēja izvelēties kā darbosies ar dažādām situācijā, kā piemēram vai uzbruksi vai slepus paiesi garām. Šādas situācojas ir ļoti bieži un tās parasti ir sarezģītas. Spēles pamatā ir loģiska domāšana un tēla vadīšana, jo nesakatoties, ka tā ir spēle visas kustības, darbības ir padarītas reālistiskas. Ja, kāds jums uzbrīk ar ieroci viņš darbosies, tik pat ātri, kā dzīvē.

Mans vērtējums

Šāda veida spēlei ir ļoti viegli un patīkami dzīvot līdzi. Izdzīvot, katru dienu šādos apstākļos izdodas retajam. Spēle ir kvalitatīva un tiešām radoša. Dažkārt bija arī tādas situācijas, kad jāglābj kāds cits, kas tiešām bija diezgan reālistiski un grūti, jo šāda veida apstākļos ir tiešām grūti izdzīvot. Spēlējot šo spēli, protams, ir arī negatīvais. Ir diezgan daudz tādu situāciju, kad pēc iziešanas cauri visai ēkai, kur bija grūti tikt cauri, izrādas, bija jāatrod ieejas karte, kas atradās kaut kur sākumā. Man īsti nepatika, ka netika dotas norādes, kas tiešām būtu atvieglojušas spēles gaitu, taču kopumā varu teikt, ka šī ir izcila survival-horror spēle.

Citi vērtējumi

IGN: 10.0

Gamespot: 8.0

Game Informer: 9.5

Mans vērtējums: 9.5

Oficial PlayStation Magazine: 10.0

Ekrānšāviņi

The Last of Us - playstation screenshot

The Last of Us - playstation screenshot

The Last of Us - playstation screenshot

The Last of Us - playstation screenshot

The Last of Us - playstation screenshot

The Last of Us - playstation screenshot

The Last of Us - playstation screenshot

Treileris

https://youtu.be/W01L70IGBgE

Spēles gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=HawhjjF5qFc

Laboja mad, labots 7x