Slot, krievu: Слот, ir alternatīvā roka grupa no Maskavas. Tā tika dibināta 2002. gadā 2. februārī. Tās pastāvēšanas vēsturē grupas vokālisti ir tikuši nominēti un apbalvoti daudzās nominācijās.

Sākums

Pēc ilgiem vokālistes meklējumiem un neskaitāmām atlasēm Igors "KESH" Lobanovs, solists, ielūdz uz noklausīšanos Teonu Doļnikovu, kas ir galvenā varone mūziklos: „Metro” un „Nort-Dam De Pari”. Teonai ir spēcīga balss un viņas vokāls ir muzikāli daudzveidīgs, viņa spējot labi dziedāt jebkurā stilā. Ar jauno vokālistu grupa ieraksta EP albumu, kurā ir 5 dziesmas.

Tā paša gada vasarā grupas ieraksts nonāk mārketinga kompānijas Sony BMG Music Entertainment menedžera Iļjas Uglavja rokās. Neilgi pēc tam Iļja kļūst par grupas menedžeri. Nākamais solis grupas atīstībā ir mājas lapas un pašmoderētas laps izveidošana realmusic.ru, kur arī tiek publicētas pirmās dziesmas. Ierakstu kvalitāte, salīdzinājumā ar citām Krievijas alternatīva roka grupām, ir samērā augsta, kas arī spēcīgi ietekmēja grupas tālākās gaitās.

Savu pirmo koncertu grupa nospēlē klubā „Точка” 2002. gada septembrī, pasākumā ar nosaukumu – „TWIST FEST-2”.

Nepaiet daudz laika, kā tiek publicēti realmusic.ru rīkota konkursa rezultāti. Notiek negaidītais, tajā uzvar grupas dziesma „Одни”, atstājot sev aiz muguras vairāk nekā 3 000 citas dziesmu. Grupa gan tā arī nesaņem nopelnīto balvu.

Valsts mēroga atzinību grupai iegūst pateicoties krievu filmai „Бумер”, divām grupas dziesmām tiekot iekļautām filmas skaņas celiņā un kļūstot par The Slot pirmajām oficiālām dziesmām.

2003. - 2005. gads

2003. gada oktobrī iznāk jauns albums ar nosaukumu „Слот-I”. Taču neskatoties uz visiem panākumiem darbs ar Teonu Doļnikovu sagādā daudz problēmu. Nesakrīt Teonas grafiks ar grupas tūru grafiku, tādēļ bieži nākas atcelt koncertus un mēģinājumus. Visas šīs problēmas noved grupu pie lēmuma atvadīties no Teonas un meklēt jaunu vokālisti.

2003. gadā par jauno solisti kļūst Uļjana Elīna. Viņa strādā kopā ar grupu līdz jauna albuma „2 войны” izlaišanai. Albumā viņa nav tikai izpildītājai, bet arī daudzu dziesmu tekstu, piemēram, „Пластика”, „Колыбельная” un ”2 Войны” autore. Viņa gan neilgi pēc tam personisku iemeslu dēļ pamet grupu. Vēlāk to pamet arī ģitārists un bundzinieks, tā vietā grupai pievienojoties „Miheicha” (basģitāra), un „Mr. Dudu” (bungas).

2005. gada rudenī Slot uzvar RAMP nominācijā „Gada vokāls”, kura tiek pasniegta Uļjanai. Pēc šiem notikumiem oficialā lapā par Uļjanu vairs netiek minēts ne vārds.

 

Šajā koncertā Slot uzstājās ar tādu pasaules skatuves zvaigzni kā Korn. Korn solists, Džonatans Deiviss, augsti novērtē Slot, sakot: „This is pretty cool… like Linkin Park meets Evanescence kinda thing.” Pēc šiem notikumiem grupai pievienojas tagadējā soliste Dārija Stavroviča, ar iesauku "Nookie". Kopā ar vokālisti mainās arī menedžeris, par grupas direktoru kļūstot Antonam Dzačenko. Grupa gan ir spiesta pa jaunu pārrakstīt albumu „2 войны”.

 

2006. – 2007. gads

2006. gada jūnijā kinokompānija HHG uzfilmē videoklipu dziesmai „2 войны”. Klips gūst daudz pozitīvu atsauksmju no publikas un kļūst par galveno pretendentu uz galveno balvu „Gada klips”.

Tajā pašā gadā grupa tiek nominēta uzreiz četrām RAMP balvām. Finālā tiekot trijās, tādējādi uzstādot Krievijas rekordu. Pateicoties fanu atbalstam, Slot iegūst balvu „Gada hīts”.

2007. gada 1. janvārī albums „2 войны” laikraksta NEWSmusic.ru skatījumā tiek atzīts par labāko 2007. gada Krievijas rokalbumu, balsošanā piedaloties ap 25 000 cilvēku. Grupa aktīvi sniedz koncertus vairāk nekā 40 pilsētās un raksta materiālu jaunam albumam. Novembra sākumā Slot izlaiž videoklipu dziesmai „Мёртвые Звёзды”, šī dziesma tika uz filmas „Бой с Тенью 2” skaņas celiņu.

2007. gada 18. novembrī tiek izlaists jauns albums „Тринити”, tajā pašā dienā arī notiek albuma prezentācija Maskavas klubā „Тень”. Sanktpēterburgā prezentācija norisinās 24. novembrī klubā „Орландина”.

2007. gadā iznāk albums ar instrumentalām dziesmu: "Здесь и теперь", „Хаос”, „2 войны”, "7 звонков”, Одни”, „Нисхождение”, „Бумеранг” un „2 капли” versijām.

2008. – 2009. gads

2008. gada beigās grupa izlaiž atsevišķu dziesmu „Alfa-Ромео + Beta-Джульетта”, kura gana ātri iegūst publikas atzinību. Internetā dziesma oficiāli nonāk 2009. gada 20. janvarī. Šī dziesma tiek ierakstīta nedaudz atšķirīgā stilā no iepriekš izlaistām dziesmām, tajā esot gan metalcore, gan modern metal elementiem. Pēc pašu mūziķu vārdiem, viņi nevēlas apstāties vienā žanrā, bet turpinās eksperimentēt arī tālāk.

2009. gada 22. aprīlī Slot izlaiž otru dziesmu – „Аниме”. Drīzumā grupa atvadās no basģitārista "Mix" un pēc izsludināta konkursa pieņem jaunu, vārdā Ņikita „niXOn” Simonovs.

1. septembrī mūzikālā kanālā A-One tiek prezentēts jaunais klips dziesmai „Анге О.К.”

19. septembrī iznāk grupas ceturtais albums – „4ever”, kurš sastāv no diviem CD. Grupas skanējums gan tajā krasi nemainās, tās dalībniekiem palikot pie savām pārbaudītām vērtībām.

No novembra Slot dodas lielā tūrē sava jaunā albuma atbalstam. Koncerti ilgst līdz pat divam stundam, kur tiek izpildītas gan jaunās, gan vecās dziesmas.

 

2010.-2011. gads

2010. gada februārī ēterā parādās dziesmas „Доска” klips, bet jau martā videoklips top arī dziesmai „Зеркала”. Tā paša gada aprīlī dziesma nokļust radio Maximum rotācijas pirmajās pozīcijās.

Novembrī grupa uzņem klipu dziesmai „Лего”. Tā tiek ierakstīta pēdējā albuma toņos un nonāk divu lielāko Nīderlandes radio „3FM” un „KinkFM”, kā arī ASV radiostacijas „ROCK FM” rotācijā, kļūstot par pirmo Krievijas dziesmu kopš 1987. gada, kas skan FM diapazonā.

Tā paša gada rudenī Slot uztājās kopa ar amerikāņu repmetāla zvaigznēm grupu Limp Bizkit. Šīs uzstāšanās laikā grupa uzņem videoklipu dziesmai „Alone”. Drīzumā grupa ieraksta savu pirmo dziesmu angļu valodā – „Mirrors”.

2011. gada martā tiek izlaists pirmais albums angliski „Break The Code”, kurš tiek pārdots ne tikai Krievijas, bet arī ASV un Kanādas mūzikas tirgos.

Drīzumā grupa TV kanālā O2-TV prezentē dziesmas „Сумерки” videoklipu. Šī pati dziesma pāris dienu laikā radio „НАШЕго Радио” mājaslapā video ieņem pirmo vietu.

2011. gada 5 novembrī iznāk jauns grupas albums „F5”. Albuma prezentācija notiek 5. novembrī Maskavas klubā „Milk”. Par albuma dizaina autors ir Antons Semonovs, pazīstams arī kā Gloom82. Viņs skaitās viens no pasaules vadošajiem datorgrafikas jomas speciālistiem.

2012. gads

Koncertēšanas sezonu Slot atsāk 29. janvarī, uzstājoties Maskavas klubā Б2. Grupa izpilda gan savas dziesmas, gan arī citu rokmūzikas un pat popmūzikas izpildītāju dziesmu kaverversijas. Februārī Slot veic sava pēdējā albuma F5 popularizēšanas tūri pa Krievijas pilsētām.

2012. gada 2. februārī grupa nosvin savu 10 gadu jubileju Maskavas klubā „P!LP”

30. martā iznāk dziesma „Something's Missing”.

5. jūnijā grupa uzstājās kopā ar Mötley Crüe.

Raksturīgas dziesmas

https://www.youtube.com/watch?v=SO4s4GQqt_U

https://www.youtube.com/watch?v=7LJGE1CN0po&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=EUi16fTmWgs&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=TZAxi2n_yJA

Maziņš interesants fakts: grupas ģitārists izmanto Zacky'a (ģitārists no A7x) ģitāru. Tas ir redzams Twilight klipā.

Pateicos visiem, kas palīdzēja.