Atļaušos izveidot miniblogu, neesot grupā.
Padsmitajos decembra datumos treniņa laikā, spēlējot futbolu ar mazu bumbu, trāpīju nevis pa bumbu, bet pa zemi ar ārējo pēdas daļu, savainojot mazo kājas pirkstiņu. Viss turpmākais treniņš tika pavadīts pamatīgās sāpēs, bet atkāpties un doties mājās nevēlējos (izlases treniņi). Izlaidu kādu nedēļu treniņu, ārstēju, smērējot:
Bija gan uzpampus, gan sāpes, staigājot apavos, tomēr pēc laika praktiski pārgāja. Nu jau visu šo nedēļu trenējos normāli. Neko nejutu, līdz šodienas (vai vakardienas treniņam). Mazais pirkstiņš sāk par sevi liecināt. Tā kā man ir cīņas sports un ir jāsit ar kājām, šķiet, būšu atdzīvinājis traumu. Tiesa, sāp minimāli. Un ne katru reizi, kad veicu sitienu ar kāju. Decembrī es pat palēkāt nevarēju, bet te es tiešām visu darīju bez sāpēm, līdz šodien sāku just minimālas sāpes. Kas tas varētu būt? Lūzums nav, jo kustināt pirkstu varu, bez sāpēm. Drīzāk sāp tad, kad ir spiediens uz pirkstu - saspiežot vai veicot sitienu ar to kāju.
exsĀrsti
- 0
Ridiculus 12.01.2014. 23:04 teica:
- 0
Uzpampums joprojām ir?
- 0
Līdz šodienai nebija. Tagad tāds maziņš, maziņš.
- 0
Hmm. Man ir divi pieņēmumi.
1) Viņš varētu būt stipri sasists un Tu neesi viņu līdz galam izārstējis, nav vēl atjaunojies.
2)Sprādzis kauls, bet šī iespēja ir mazāka nekā 1., jo tad būtu jābūt diezgan lielam uzpampumam un pirkstam būtu jāsāp.
Nu jebkurā gadījumā jāturpina smērēt un ārstēt, secinājumi ir tādi, ka sāki treniņus par ātru, neizārstējot pirkstu.
Gan jau jāsagaida @Fidoo un @Lord Eddward tie varēs pateikt, ko vairāk.
- +3
Lord Eddward 13.01.2014. 00:15 #
Kurbadam pilnīgi piebiedrojos, par maz laika lai izveseļotu mazā pirkstiņa locītavu vai locītavai apkārtesošos audus, vai arī kādu no mazā pirkstiņa falangām
pieņemot ka mazā pirkstiņa locītava tika izmežģīta (nevar izslēgt arī locītavas skrimšļa bojājumus), tika bojāta locītavu ligamentu vai locītavas kapsulas struktūra, un radies iekaisums jeb organisma centieni atjaunot bijušo audu struktūru ar palielinātu asiņu un imunitātes šūnu piekļuvi, un ar visām sāpēm, pietūkumu, karstumu, apsārtumu un funkcijas zudumu.
1. iekaisuma fāze kurā ir sāpes pieskaroties, pietūkums, apsārtums, pirkstiņa saliekšanas traucējumi, ilgst 3-5 dienas
2. labošanas fāze, kurā veidojas iekšēji reģionāls trombs asinsvados, kas arī varētu būt skarti, bojātajos saistaudos atrodas palielināts skaits kolagēna struktūru veidojošu šūnu, kolagēns veido saistaudus, šajā laikā diemžēl šūnas sintezē '3. tipa' kolagēnu, kā struktūra nav tik spēcīga, ķip, pagaidu stellāža pareizajam '1. tipa' kolagēnam. Ilgst 3-21 dienu. Šajā laikā visi iekaisuma simptomi var izzust, nepieciešams šajā laikā samazināt slodzi vai vispār nenodarboties ar to zonu kairinošām darbībām
3. remodelēšanas fāze - tiek pārvērsta '3. tipa' kolagēna struktūra par '1. tipa' kolagēna struktūru, saistaudi pakāpeniski kļūst spēcīgāki, līdz atjauno bijušo funkciju. Un šī fāze ilgst līdz gadam. un ir liels risks atjaunot bijušo ievainojumu.
Info avots
-
Iesaku šobrīd nemocīt tik spēcīgi pirkstiņu. Varbūt citādāk sit, iespējams, veic vājāka tipa 'treniņus' ar mazo pirkstiņu, tādejādi sekmējot bojāto audu kairināšanu, bet ne pilnīgu sabojāšanu vai atgriešanos '1. fāzē'. Turpini likt šo ziedi, iespējams izmanto kādas skrimšļus un saistaudus atjaunojošas pārtikas piedevas (vitamīni, hondroitīnsulfāts (skrimslim), proteīnu dabas barība (kolagēnam)).No dzīves, man mātei radās trauma, atsitot mazo pirkstiņu pret krēslu, tika izmežģīta mazā pirkstiņa falangas locītava, viņa pēc tam gāja ar manu māsu uz skolu, kur viņas pirkstiņš apavos tika kairināts un šausmīgi sāpējis, atnākot mājās. Viņai tikai cita problēma radās, ar tromba veidošanos bojātajos audos (iespējams, ja viņa neietu taisni pēc izmežģīšanas, nekā nebūtu), '2. labošanas fāzē' veidojās un atdalījās trombs un aizsprostoja vēnu augšstilba reģionā, izsaucot tromboflebītu.
Secinājums - jātur ķermeņa daļa mierā un samazinātas slodzes vidē, ar pakāpenisku slodzes pastiprināšanu (rehabilitēt), līdz tiek atjaunota tās ķermeņa daļas sākotnējā funkcija