Kā atbrīvoties no pukšķēšanas ausīs vakariņojot? Vakarā atbraucu mājās pēc treniņa, pēc dušas. Apsēžos pie galda un vakariņoju. Un ik pa brīžiem ausīs ir tāda nepatīkama pukšķēšana. Nemācēšu sīkāk paskaidrot, tā pukšķēšana nesāp, bet baigi tracina un krīt uz nerviem. Kad mierīgi sēžu un nekustinu žokli, nekā tāda nav. :/
exsĀrsti
- 0
Lord Eddward 29.01.2014. 20:53 #
Izklausās šķidrums ausī, iztīri ar vates kociņu, bet uzmanīgi lai nesatraumētu auss virsmu
- 0
Lord Eddward 02.02.2014. 21:08 #
Slikti
vai Tev šobrīd nav iesnas vai klepus, vai jebkādas slimības sajūtas?
Deguna mugurējā daļā ir viena atvere, kas savieno degunu ar vidusausi. Normā tā izlīdzina spiedienu ārējā vidē (un ārējās auss ejā) un vidusausī, dažkārt var sajust, kā būtu, ja šīs spiedienu izlīdzināšanas nebūtu - 'aizkrīt' ausis.
Šo kanālu sauc par Eistahija kanālu vai dzirdes cauruli (auditory tube)
Tātad, dažkārt iekaisumu gadījumos vai, ja ir intensīva gļotu izdale degunā, šis kanāls var aizklapēties ciet. Šādā gadījumā veidojas apgrūtināta gļotu atplūde virzienā no vidusauss uz deguna dobumu, un šī atplūde šādā gadījumā bieži notiek košļāšanas vai runāšanas laikā un izklausās pēc pukšķēšanas vai ziepju burbuļu plīšanas. (avots par pukšķēšanu un dzirdes cauruli - http://www.netdoctor.co.uk/ate/ent/202304.html)
Bet, parasti spēcīgu iesnu gadījumā aizkrīt auss vai abas ausis pilnībā, tāda pretīga sajūta, var rasties sāpes...
Tad var domāt, ja nav nekādu iesnu, un auss aizkrišanas + parastu elpceļu iekaisuma pazīmju (klepus, iesnas, spēcīgs mandeļu iekaisums), iespējams dzirdes caurules izeja vai pašas caurules virsma ir lokāli bojāta un pietūkusi, vai arī ir blakusesošie limfmezgli, kas ir palielināti un mehāniski samazina kanāla atveri, apgrūtinot gļotu plūsmu.
Un vēl, ja pukšķēšana Tev rodas bieži, ir iespēja, ka ir šīs caurules anatomisks defekts, kāds papildus izlocījums vai vienkārši nedaudz samazināta atvere, kas 'sevi izrāda' tajā laikā, kad tieši visbiežāk rodas iesnas, šajā gadalaikā.
Ko es varētu ieteikt - ārsta konsultācija, pie rinologa vai otorinolaringologa (LORs laikam saucās), ja nevēlies, tad var pamēģināt nedaudz pret-iesnu aerosolus degunam (dekonģestanti - pseidoepidrīns), bet diez vai tie palīdzēs. Silta tēja, siltums, pietiekoši daudz šķidruma var uzlabot gļotu sastāvu, padarot tos šķidrākus un tad tie 'nesalips' tur kur nevajag
Šņaukājies nepārcenšoties, jo arī tas var veicināt gļotu plūsmu no deguna dobuma uz auss cauruli, aizdambējot ausss cauruli un izraisot šādu pukšķēšanu, piem., pa vienai nāsij, vai tikai noslaukot. Avotā arī minēta tvaiku ieelpošana - šķīdina deguna gļotas.
Ceru ka viss ir/būs OK