Klasiskā mūzika

Grupu veidota ar domu apvienot exs.lv portāla klasiskās mūzikas un akadēmiskās baudītājus kā arī lai dalītos ar viedokļiem par komponistiem un skaņdarbiem. Grupas diskusijās piedalīties ir aicināts jebkurš kuram interesē šis mūzikas žanrs kā arī jebkurš kurš tikai sācis vai vēlas to iepazīt.

Kas ir klasiskā mūzika?

Klasiskā mūzika ir izcilu komponistu priekšzīmīgi muzikālie darbi, kuri laika gaitā ir izturējuši pārbaudi. Lai gan klasicisms ir konkrēts periods mūzikas vēsturē, mūsdienas kā klasiso mūzka pārsvarā apzīmē mūziku, kas uzrakstīta pēc noteiktiem kanoniem un noteikumiem, ievērojot attiecīgās proporcijas. Tā var būt gan simfoniskā mūzika, gan kormūzika, operas, sonātes u.t.t Arī mūsdienās tiek rakstīta klasiskā mūzika, bet tās iezīmes stipri atšķiras no senākiem darbiem un komponistiem. Par klasiskās mūzikas zelta laiku parasti uzskata 1500 - 1900 gadu, bet arī 20. gadsimtā ir rakstīta klasiskā mūzika, kuru mūsdienās ceļ vis augstākajā godā un pielīdzina vēstures izcilāko komponistu mūzikai. Kā piemēru var minēt tādus komponistus kā Rahmaņinovu vai Šostakoviču.

Līdz šim neesmu klausījies klasisko mūziku. Ar ko sākt?

Uz šo jautājumu nav tik viegli atbildēt, jo viss atkarīgs no katra individuālās gaumes un preferencēm. Bet noteikti ir vērts sākt ar iepazīšanos ar populārāko klasiskās mūzikas komponistu darbiem. Tie būtu Bēthovens, Mocarts, Bahs, Vāgners, Šūberts. Tālāk jau var sākt intresēties par specifiskākiem komponistiem kā Mālers, Brukners, Sibeliuss u.c, kuri gan arī ir tik pat līdzvērtīgi klasiskās mūzikas grandi, bet cilvēkam, kurš par klasisko mūziku nav interesējies, noteikti mazāk zināmi.