Vārds, uzvārds- Aldis Drēģeris

Dzimis- 1966. gada 10. augustā 

Miris- 2005. gada 20. janvārī 

Dzimšanas vieta- Saulkrasti 

Profesija- Dziedātājs 

Instrumenti- Akordeons, elektroniskās ērģeles, klavieres. 

Žanrs- Šlāgermūzika

Aldis Drēģeris ir pazīstams kā latviešu nerātno dziesmu dziedātājs, taču viņa repertuārā ir arī pavisam parastas šlāgerdziesmas. Aldi jau no agras bērnības saistīja taustiņinstrumenti un jau triju gadu vecumā ar savas vecmammas palīdzību viņš sāka mācīties spēlēt klavieres. Viņš pats rakstīja dziesmas un dzeju. Vienā daļā no dziesmām vārdi tikti ņemti no Krišjāņa Barona apkopotajām nerātnajām dainām. 

Dziedātājs ir mācījies Rīgas 50. vidusskolā. Arī tur viņš apguva spēlēt akordeonu un viņa karjera varēja sākties. Tā sākās 1987. gadā, kad viņa draugs Ivars Auzāns viņu uzaicināja spēlēt kāzās, taču viens pats savu muzicēšanu uzsāka kādā Rīgas kafejnīcā "Turaida". Aktīvi sāka koncertēt programmā "Latvju brīvības cīņu dziesmas", 1988. gadā. 

Mūziķis savā īsajā 38 gadu mūžā paspēja izdot 30 audiokasetes un izveidot mūzikas izdevniecību "AD Show and Rec.", kurā arī tika ierakstītas praktiski visas viņa dziesmas.

Viņš bija ļoti īpatnēji patīkamas balss īpašnieks un vienkārši patīkams cilvēks. Viņš mīlēja mūziku un savus bērnus, un vienmēr bija labsirdīgs, kā arī humora pilns.

Dziedātājs pārāk iazrāvās ar alkoholu un, iespējams, tieši šis bija iemesls viņa pāragrajai nāvei ar plīsušu apendiksu un smagu asins saindēšanos. 

 

 

 

 

 

Aldis 

Laboja Hibs, labots 3x