Nosaukums: Champions online

Gads: 2009 (updeiti vēl turpinās!)

Žanrs: Sci-Fi Online Role-playing

Izstrādātājs:  Cryptic studios

Izdevējs: Atari

Platforma: PC

Oficiālā mājaslapa:  www.champions-online.com

Ieskats spēles sižetā:  Milēniuma ir liela pilsēta, kurā jau izsenis valdījusi supervaroņu komanda par taisnību un cilvēku brīvību. Tomēr šoreiz ir atgadījies, kas briesmīgāks. Pilsētai uzbrūk Qulaar kareiviji – milzīgi kosmosa insekti. Supervaroņu komanda viena netiek galā. Par laimi, tu esi tur pat netālu. Apzinies situāciju un palīdzi supervaroņu vadonim – Defenderam uzveikt šos insektus! Bet lai arī tas izskatās ļoti vienkārši... Lielākā daļa pilsētnieku ir pārbijušies, jo uzskata, ka tas ir sen aizmirstā Dr. Iznīcinātāja darbs.

Manas domas par spēli: Pirmā supervaroņu spēle. Un tā pati ir daudzspēlētāju spēle. Esmu iepriecināts smile_mini.gif

Sižets:  Tas ir pavisam vienkāršs, bet tai pat laikā ļoti interesants. Lai sanāktu sižets vajag problēmu. Tātad, problēma -  Misters van Iznīcinātājs. Bet kad tu sāc tiešām būt pilsētā, kas salabota pēc Qulaar iebrukuma tev ir jācīnās pret bandām un noziedziniekiem, kas apsēduši pilsētu, nevis pret to Iznīcinātāju. Un jā, vietām pazib kādi supervaroņi, iespējams, ļaunie, no kuriem vēlāk varēs sadabūt informāciju, bet no sākuma par viņiem netiek dotas nekādas ziņas. Tāpēc es domāju, ka ļoti labi pinās spēles sižets ar spēles gaitu. Un arī patīk tas, ka paceļojot nedaudz tālāk, piemēram, uz Kanādu – ir jauna superkomanda un ir jauns ļaundaris, kurš jāaptur. Patiesībā, sižets pat mani dzen uz priekšu spēlēt, tomēr ir ļoti grūta spēle.

Spēles gaita:  Supervaroņi, ļaundari – vai tad vajag vēl ko pateikt? Laikam jau jā – spēle ir kā tipisks MMPORG. Jākačā līmenis, jāpilda kvesti un jāsit pretinieki. Tad var dabūt jaunas burvestības vai sitienus un tā tālāk. Bet tātad par atšķirībām. Galvenā no tām jau laikam būs pasaule. Protams, visos MMPORG ir liela pasaule, var uzlidot līdz augšai un laisties lejā, bet šeit ir vēl viena būtiska atšķirība – tu esi supervaronis. Supervaroņi var pacelt mašīnas un tās mest prom, pacelt stabus un ar tiem sist ienaidniekam. Pasaulē gandrīz visas lietas ir izmantojamas, protams, ne visi supervaroņi var tās likt lietā. Viena lieta, kas man nepatīk tomēr ir kvestos – katram supervaroņu paveidam ir stiprās un vājās puses, un spēle nav sabalansēta. Sākumā varbūt tev būs ļoti viegli visam iziet cauri, kamēr citi pūlēsies un mirs vairākas reizes, bet tomēr tālāk varbūt tieši kāds cits visu ātri pabeigs, kamēr tu gulēsi kaut kur beigts. Un jā, miršana šeit stipri iedragā tavas spējas. Spēlētājs pret spēlētāju – arī šeit tas viss īsti nav godīgi, lai arī, piemēram, UTC mačos līmeņi tiek sabalansēti, tāpat vari zaudēt tikai dēļ tā, ka esi citādāks nekā citi. Bet spēlē ir ļoti interesanti izveidotas cīņas starp spēlētājiem. Gan ir fiksie dueļi, gan jau pieminētie UTC mači, ir pat arī zombiju cīņas! Ir arī dažas instances, kas arī ir gana interesantas spēlējot komandā.

Grafika un skaņas: Lai arī spēle ir samērā jauna, grafika ir diezgan... klučaina. 1 iemesls kāpēc ir maz spēlētāju. Bet jā, lai arī klučaina – spēle ir daudzveidīga un aizraujoša. Piemēram, tā pati spēlētāja veidošana. Ja tiešām cilvēks grib spēlēt, tad pie spēlētāja izveidošanas vajadzēs pavadīt ap 2 stundām, jo iespēju ir ļoti daudz un tās visas pat no sākuma netiek piedāvātas. Bet grafika tomēr ir izstrādāta sīki, piemēram, kad tu vari skriet zibens ātrumā, aiz tevis asfaltā paliek pat nospiedumi. Bet spēlē ir arī labāka grafika, diemžēl, tā ir pieejama tikai maksājošajiem spēlētājiem. Nu jā, grafika nav nemaz tik jauka, bet tiem, kam grafika nav pirmajā vietā patiks. Vēl mīnuss tāds, ka, piemēram, paceļot mašīnu, tā mašīna pazūd, lai gan rokās tev viņa ir. Par skaņām – diezgan īstas, mūzika šeit bieži neskan, bet skaņas pašas par sevi ir ļoti pilsētiskas.

Kļūdas un trūkumi:  Trūkumi noteikti ir grafikā un spēles sabalansēšanā. Veiksmi izstrādātājiem to paveikt! Kļūdu te ir maz, es pat neesmu vēl nevienu ieraudzījis. Varbūt bugs ir tas, ka kad es paceļu kādu priekšmetu tas paliek neredzams?

Vērtējumi:

  • Mans vērtējums: 7.0/10 
  • Gamespot kritiķu: 7.3/10 
  • Gamespot spēlētāju: 7.3/10
  • IGN vērtējums: 7.6/10

Ekrānšāviņi:

dfg5

cxfg4r

sdfs4

Traileris:

https://www.youtube.com/watch?v=XZv6rJrdnv0

Gameplay:

https://www.youtube.com/watch?v=UDD_7GWeXhE