Režisors: George Lucas

Studija: Lucasfilm, 20th Century Fox.

Valsts: ASV

Galvenajās Lomās: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher

Stāsts

Ir pilsoņu karš, dumpinieku spigiem ir izdevies nozagt Impērijas bīstamākā ieroča ''Nāves Zvaigzne'' plānus. Tā ir bruņota kosmosa stacija, ar pietiekoši lielu spēku lai sagrautu palnētas, burtiski tās uzspridzinot. Princese Leija(Carrie Fisher) ar nozagtajiem kaujas stacijas plāniem traucas mājup uz planētu Alderāns, kur viņas tēvs varētu nolasīt plānus un atrast vājo punktu stacijas sistēmā. Lidojot mājup, princeses Leijas kuģi, pārtver Impērijas kara kuģis, princesi Leiju sagūsta impērijas pārstāvis vārdā Dārts Veiders. Iebrukuma laikā no kuģa tika izšauta glābšanas kapsula kurā bija paslēpti divi roboti, kurā bija noslēpti kaujas stacijas plāni. Droīdi(roboti) nonākuši uz tuksnešplanētas, Tatuīnas sāk bezcerīgi klaiņot, līdz tos notver droīdu tirgoņi un pārdod tos kādai mazai ģimenei tuksneša fermā. Lūks Skaivokers(Mark Hamill) labojot droīdus atklāj plānus un arī to ka droīdi piderējuši, kādam Tatuīnas iemītniekam Obi-van''Ben'' Kenobi. Kad vakarā visi devās pie miera, mazais droīds kurā bija paslēpti plāni, aizbēga meklēt savu kungu. No rīta Lūks un otrs droīds dodas meklēt mazo droīdu un atrod to, bet viņus iztraucē Smilšu Ļaudis, kuri ir tuksneša nežēlīgākie briesmoņi. Viņus izglābj Obi Vans pastaigājoties rīta pastaigā. Obi Vans atklāj Lūkam, ka viņa tēvs nebūt nebija stūrmanis uz kravas kuģa, kā viņam teica viņa ģimene, bet gan Džedaju bruņinieks. Lūks parādija plānus Obi-Van'am un Obi-Vans uzreiz iesaka kopā ar viņu, doties uz Alderānu.

Lūks atsakās, bet aizbraucis mājās un ieraudzijis to ka viņa ģimene ir nogalināta, viņš strauji pārdomā un dodas pie Obi-Van'a, sakot ka grib doties uz Alderānu un kļūt par Džedaju bruņinieku kā viņa tēvs.

Filma manā skatijumā

Manā skatijumā, filma ir nofilmēta nevainojami, specefekti ir ļoti labi, neskatotties uz to ka filma ir 37 gadus veca, sižets ir nevainojams un tā visnotaļ ir filmu klasika.

Filma arī iekļuvusi IMDb TOP 20 filmu sarakstā, kurā ieņem 17. vietu.

Mans novērtējums: 9

Budžets: 11'000'000

Ienākumi: 775'398'007

https://www.youtube.com/watch?v=1g3_CFmnU7k 

Laboja , labots 7x