Šovakar notikušajā koalīcijas padomes sēdē, kurā piedalījās arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, panākta vienošanās par 10% samazināt visas pensijas, par 20% - atalgojumu valsts pārvaldē, savukārt izmaiņas nodokļu sistēmā pagaidām netiks veiktas.Strādājošajiem pensionāriem pensija tiks samazināta par 70% jeb vairāk nekā divas reizes, savukārt visas vecuma un izdienas pensijas tiks samazinātas par 10%. Par 10% tiks samazinātas arī māmiņu algas un ģimenes valsts pabalsti.

Neapliekamo minimumu no līdzšinējiem 90 latiem paredzēts samazināt uz 35 latiem, savukārt pensionāriem neapliekamais minimums tiks saglabāts 165 latu apmērā.

Visās iestādēs, kurās atalgojums tiek maksāts no valsts budžeta, algas paredzēts samazināt par 20%.

Tāpat visu ministriju centrālajiem aparātiem budžets tiks samazināts par 30%, savukārt par 50% tiks samazināts finansējums aģentūrām, gan neskarot tās aģentūras, kas saistītas ar Eiropas Savienības fondu apguvi.

Vienošanās paredz, ka pievienotās vērtības nodoklis (PVN) no 1.jūlija netiks palielināts no 21% līdz 23%, kā šodien piedāvāja Finanšu ministrija. Tāpat netiks ieviests progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Vienošanos parakstījuši arī sociālie partneri - Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un Latvijas Pensionāru federācija.

Kā ziņots, šodien jau vairākas stundas ar pārtraukumiem ilga Ministru kabineta sēde, kuras laikā valdība meklēja iespējas par 500 miljoniem latu samazināt budžeta izdevumus,

Ministru kabineta ēkā ieradās arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, lai klātienē saņemtu informāciju, kā norit valdības sēde, kurā tiek lemts par šā gada budžeta grozījumiem. Valdības sēdē tika izsludināts pārtraukums un sasaukta koalīcijas padomes sēde.

Avots : FinanceNet.lv