Īsti nevarēju nospriest, vai postot šo vai nē. Mētājos no jā uz nē kādu laiku, jo nebija skaidrs, vai būs kāds labums, bet nu, tomēr nosliecos uz jā.

 

 

Runa ir par to, ka uzpeldējuši nu jau vairāki gabali, kas tēlo ļoti zinošos šajā jomā, cik noprotams, sākot ar @Pārsteigums - un ar viņu tādi bamšļi kā @Kiizzyy vēlāk parādījās. 

Tātad, tālāko uzrakstīšu tādā punktuālā Q&A formā, lai ir saprotams, ko es te gribu panākt.

 

Vai viņi("hakeri") dara kādu lielu kaitējumu lapai?

- It kā nē, bet pietiekoši daudz profilos ir būts, pat bijuša modiņa sarunas dabūtas, 'n so on.

 

Ko viņi no savām ļaunprātīgajām darbībām iegūst?

- Gan informāciju, ko lietot lai celtu sūdu/drāmu par citiem, kā @Gek - vai vēl sliktāk, spēj apzagt(tādējādi iegūstot naudu) individuāļus(kā mani nu jau vairākus mēnešus atpakaļ), uzdodoties par uzticamiem eksiešiem.

 

Kā viņi to dara?

- Lai gan cik zinoši viņi cenšas izskatīties, rakstot pārgudrus postus, visas viņu spējas ir izrautas no adreses, kur pāris US dolārus samaksājot, var gūt piekļuvi pilnīgi visām līkotajām datubāzēm. Tas ir, ierakstot tur jūsu lietotājvārdus / emailus, viņi var piekļūt parolēm, ja jūs tieši šo lietotājvārdu vai epastu kādreiz lietojāt kādā mājaslapā, kas kaut kad tikusi nolīkota.

Jāņem vērā, ka daži no šiem līkotajiem avotiem ir jau ļoti seni - tā varbūt pat 10 gadus veca mājaslapa, kura jums vairs jau sen nav atmiņā, bet reģistrējāties tur gan, un sliktākajā gadījumā šis līkotais info sakrīt ar exsa vai kādas citas mājaslapas profilu.

 

Ko lai es lietas labā daru?

- Vienkārši: nomaini paroli uz ko tādu, kas nekad un nekur citur nav izmantota. Ar to arī šo 'hakeru' spējas beigsies.

 

Paldies par lasīšanu un paturēsim prātā drošību, ja ne, var sanākt tizli.  bye_mini.gif

Laboja Sapienta, labots 2x