PunchLine miniblogs

  • PunchLine
   0

   Varam padiskutet vai melnstrādniekam uk ir lielāka alga par mums vai nav.
   Teiksim god8gi strādāju Latvijā, žurnālistikā un pelnu par pāris simtiem mazāk.

   • MGΡ 🏀
    +10

    Strādā žurnālistikā, bet nevari normāli teikumu salikt kopā? biggrin_mini2.gif

    • MGΡ 🏀
     0

     Anyway, komentāri labāki par pašu video

    • PainFoinmr
     0

     Tā jau nav prasība žurnālistiem. Galvenais, lai clickbaits ir.

     • pj sk1ll
      0

      Nu nez

     • PainFoinmr
      0

      Nu tu jau sporta žurnālists.
      Ok, memes aside, mani reāli interesē - cilvēki pabeidz studēt žurnālistiku, ko darba devējs vērtē, lai izvēlētos no visa absolventu pulka, ka šito ņems TV3, šito ņems Klubs, šito ņems Rīgas ziņas utt

     • MGΡ 🏀
      0

      Pag, pj tiešām sporta žurnālists? :o

     • Amorphis
      0

      Nebrīnītos, ja būtu. Nav jau pilnīgs gsw fanboy autists 8D

     • pj sk1ll
      0

      @PainFoinmr Tāpēc jau žurnālistikā ir novirzieni. Daži aiziet uz sporta pusi, daži uz dzeltenajiem, daži vēl kaut kur. Ja nemāki kameras priekšā normali runāt, nestrādāsi ar videosižetiem. Tas pats ar izskatu, bet nu tik ļoti uz to neskatās, ja nebaidies no kamerām

     • MGΡ 🏀
      0

      #DubNation #3peat #LockIn

  • Dawgora
   +2

   Tu saproti, ka dažreiz ciparam nav lielas nozīmes, vai ne?
   ok, izdari kaut ko šādu- Aizbrauc uz UK, dabū darbu žurnālistikā, un centies dabūt māju. cik gados to sasniegsi tur, un cik gados to sasniegsi te. Es neatceros vairs to specifisko indeksu, bet tur diezgan labi varēja salīdzināt minimālās algas pret minimālajiem izdevumiem.

   Plus
   https://www.prosperity.com/globe/latvia

   and
   https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Latvia
   https://www.numbeo.com/cost-of-living/countr...layCurrency=EUR

   Jā, tur varētu būt lielākas algas, bet Tev ir grūtāk izveidot kaut kādus iekrājumus. Latvijā dzīvot nemaz nav tik slikti, kamēr Tu neesi vidusmēra daunis, kas bļauj "vissirslikti, lolnenauverc, atlaist sajmu, minimalo 1k, atkal celj nodoklus"

   • awake
    +4

    Par to iekrasanu nepiekritisu

    • Caine
     0

     Jap, pārsvarā visi, kas atbrauc normālie no ārzemēm ir uzkrājuši normālu piķi. Vienkārši lai uzkrātu vajag viņiem tur ievilkt jostu un dzīvot kā siļķe mucā.

     • awake
      0

      Tā jau nu arī nav. Nevajag iedomāties, ka nu man ir nauda un vajag pirkt visus sūdus un katru brīvo dienu tusēt kaut kādos bāros/klubos.

     • Caine
      0

      @awake, Tur normāla pārtika maksā dārgi un dzīvošana arī. Es vispār neko neminēju par sūdiem. Bāros / klubos tur vispār atstāsti skaistu naudu, jo alkahols ir ļoti dārgs.

  • Roger Beckwith
   +7

   Gan jau zajebis dzivot 1 istaba kopa ar 8 dzerajiem

  • tukumnieks
   -2

   Manuprāt braukt prom ir diezgan gudri, būs daudz nepiekritēju bet man vienalga. Runa nav tikai par naudu bet par visu pārējo, dzīves līmeni utt. Latvija ir depresīva bedre kur visi ir nelaimīgi un lielākā daļa ir emocionāli neintelektuāli traktoristi.

   • Amorphis
    +7

    Still, anglija nav gudrākā vieta uz kuru skriet meklēt labāku dzīves līmeni.

    • KedijsOne
     -3

     Jap, Dienvidsudānā ir diezgan gudri čaļi

    • tukumnieks
     +1

     Manuprāt nav slikta vieta, no pirmās pieredzes Anglija likās diezgan ''shit'' vieta, nesen biju aizbraucis uz londonu un nebija tik slikti, mainījās domas par angliju, cilvēki visi izpalīdzīgi un pats galvenais laimīgi, visi smaidīgi, cenas apmēram tādas pašas kā latvijā. Manuprāt liels faktors ir valoda, daudziem cilvēkiem jau ir kaut kāda angļu valoda tāpēc viņi izvēlas tur braukt. Cik cilvēku tik viedokļi. Nesen cehā bija par šo tēmu raksts. https://www.delfi.lv/news/versijas/cehslv-ka...s.d?id=50246233

     Mana motivācija braukt prom nav ne tikai fiansiāli bet ņemu vērā arī daudzus citus faktorus.

     • MGΡ 🏀
      +1

      Ceha raksts galīgi neiet kopā ar tevis rakstīto un tavām domām. 

     • Burnsey
      0

      Cenas apmēram tādas pašas kā Latvijā - Londona?
      wat?

   • Riki
    +4

    Nezinu gan, esmu diezgan apmierināta ar savu dzīves kvalitāti pašlaik un apkārt arī ir cilvēki, kam neiet sūdīgi.
    Kolēģi ceļ savas mājas, remontē dzīvokļus, audzina 2-3 bērnus un brauc ceļojumos. Un nestrādāju nekādā super krutajā kantorī, parasts vidēja līmeņa uzņēmumiņš.
    Draugi arī strādā visādos Printful, startupos, citos parastos uzņēmumos, vieni nopirka pilnīgi jaunu mašīnu gandrīz neielienot kredītos, draudzene nopirkta dzīvokli, klasesbiedri ar maģistriem jau pa 2. vai 3. bērnam ražo un arī paspēj vairākas reizes gadā aizbraukt ceļojumos.

    Jāmāk vienkārši plānot dzīvi un ja nepatīk sēdēt bedrē, jācenšas pilnveidoties un līst ārā, nevis bļaut, ka viss ir slikti un Latvija ir depresīva valsts.

    • awake
     -4

     Skan ļoti jauki un patīkami, bet nu bez kredītiem vai bagātiem vecākiem tas nav iespējams. Protams, vienmēr ir arī plāns B, tirgot narkotikas, kas šoreiz izklausās pēc reāla varianta.

     • Burnsey
      0

      Lol

     • Jayden James
      +3

      Izklausās ka Tu vienkārši esi lohs @awake
      Mani visi draugi dzīvo ļoti līdzīgi ka augstāk minēts, ir tiešām jāmāk dzīvot un plānot dzīvi nevis cerēt ka viss notiks pats no sevis.

     • awake
      0

      Jā, man arī draugi dzīvo labi un strādā labos darbos, bet vai tas būtu viņiem bijis iespējams bez iepriekšējas labās dzīves, kuru nodrošināja turīgi vecāki un palīdz vēl tagad? Pats nesūdzos par savu dzīvi, bet nav man ne 2-3 bērni, ne braucu ceļujomus vairākas reizes gadā.

     • Jayden James
      +1

      Nezinu, mana draugu loka visi ir sasniegusi visu paši, nekāda sakara ar bagātiem vecākiem.

     • Amorphis
      +2

      Ne es, ne mani vecāki ne reizi mūžā nav krītu ņēmuši. Dzīvoju tīri labi. Ko nu?

     • Riki
      +1

      Nu, pirmkārt, arī visu mīlētajā Anglijā cilvēki ņem kredītus un lielākā daļa dzīvo ar hipotekārajiem. Man lielākā daļa radu tur dzīvo. Nav slikti, bet runājot par ikdienu,dzīvi, māju un mašīnu iegādi, neredzu stipru atšķirību ar pašreizējo līmeni Latvijā.
      Tas nav nekas slikts, ka nevaru samaksāt 70k vienā maksājumā. Es par īri pašlaik maksāju tikpat, cik maksātu bankai par jau savu dzīvokli. Par tiem maniem draugiem, kas nopirka mašīnu - abi strādā IT un 2 gadu laikā iekrāja pietiekami, lai neielīstu kredītos. Tagad krāj pirmajai iemaksai savam dzīvoklim. Un pietam vēl brauc ceļojumos un neko sev neatsaka. Viss tikai tāpēc, ka abi jau no vidusskolas ļoti centās un pilnveidojās un ejot uz universitāti jau bija ļoti labi savas nozares speciālisti.

      Otrkārt, Latvijā nav tikai maksas izglītība. Es ar budžeta variantu iekārtojos labā ofisa darbā, tur ieguvu pieredzi, tiku citā ofisa darbā, kas man apmaksā kvalifikācijas celšanas kursus, ir gatavi apmaksāt pamata izglītību padziļinātām zināšanām, ja sadomāšu turpināt augt tajā nozarē. Vecāki sen jau mani neatbalsta finansiāli, esmu bijusi 3 mēnešus uz bezdarbnieku pabalsta starp abiem darbiem un zini, nebija slikti, nauda bija. Tagad jūtos ļoti labi un stabili un varu ne vien sev atļauties nopirkt, ko vēlos, bet vēl aizvest tēvu uz koncertu un māti aizvest ceļojumā.

      Protams, gribās 19 gados krutu dzīvokli īrēt un lekciju vietā iet tusēt, bet tur jau ir problēma prioritāšu izvērtēšanā.
      Viss ir atkarīgs no tā, vai tu pats gribi kaut ko dzīvē sasniegt, vai vēlies, lai Tev visu padod uz paplātes.
      No universitātes laikos redzētā varu teikt, ka aktīva darbība studentu pašpārvaldēs var ļoti palīdzēt pēc studiju pabeigšanas iegūt riktīgi noderīgus kontatus, darbu, papildus ienākumus. Iešana uz lekcijām var atmaksāties ar stipendiju un palikšanu budžetā. Labas prakses vietas atrašana un sevis pierādīšana var atmaksāties ar labu pirmo darba vietu. Bet vieglāk ir gulēt kojās un pēc 3 gadiem bļaut, ka Latvija ir sūdu bedre, kas no tevis izsūca naudu par studijām un tagad neko nedod pretī un vienīgais veids kā dabūt naudu ir apčakarēt valsti vai braukt projām.

     • awake
      0

      Pats strādāju diezgan okey darbā, alga priekš Latvijas, manuprāt, ir laba. Nesaku, ka sasniegt tevis minēto nav iespējams, bet nu būsim godīgi pret sevi, ja vecāki lielāko daļu dzīves ir bijuši uz minimālajām vai nedaudz virs tās, arī bērns nebūs pēc augstskolas beigšanas diži labākā situācijā, izņemot ar labāku darbu. Draugs arī jau vidusskolā kā tu minēji bija jau savā nozarē speciālists, kamēr ieguva diplomu jau pelnīja lielo piķi. Neteikšu, ka viņš braukā ceļojumos, kad vien patīk un dzīvo kā grib. Protams, ir mašīna, sieviņa, savs dzīvoklis un var sevi palutināt šad un tad.
      Pats sevi arī varu aizvest papusdienot ar meiteni uz kādu šikāku iestādi pa reizei, bet nejau braukt ceļojumos vairākas reizes gadā un kur nu vēl braukāt jaunās mašīnās. Laikam Rīgā vai tajā apvidū dzīve ir ''savādāka''

     • Amorphis
      0

      Beidz spriest pēc viena vai diviem draugiem. Rīgā, it īpaši cilvēkiem no 20-35 pieder vismazākā vērtība, jo visi ir uz kredītiem un nomaksām.
      Es arī nesaprotu ko Tu čīksti par tiem vecākiem. Vienīgā lieta, ko vecāki statistiski pareizi runājot var jauniešiem vilkt šajā valstī ir cik ilgi viņu pagrabā šie dzīvos, nevis, ka tur iesēdinās savā bagātajā biznesā.
      Katram ir savas ambīcijas. Daži pēc teķa grib pelnīt 2k uz rokas, daži grib uz nomaksu ņemt 1k TV un jaunāko behu, citi grib ceļojumos braukt vai arī kā retais - actually nedaudz iekrāt, lai nav krīts jāņem savām izpriecām vai vēl labāk, ieguldīt savā nākotnē, lai kas tas būtu - bizness vai izglītība.

     • Riki
      0

      @awake mani vecāki un visi apkārtējie radi vienmēr ir bijuši ar minimālo algu un dzīvoja laukos. Tikai pēdējos gados, kad es jau pati par sevi varēju parūpēties, tētis pārcēlās uz Rīgu un dzīvo diezgan ok ar savu celtniecību. Esmu pirmais cilvēks starp radiem, kam ir augstākā izglītība, neteikšu ka gāja viegli. Laikam jau viss atkarīgs no audzināšana un bērna rakstura un sapņiem. Vecāki ļoti centās ieaudzināt manī domu, ka augstākā izglītība, hobiji, labs darbs ( un gudrs mīlošs vīrs biggrin_mini2.gif ) ir must have lietas dzīvē. Atkārtošos, ka viss ir atkarīgs no mums pašiem. Ja bērns no nabadzīgas ģimenes paliek tajā pašā līmenī, visdrīzāk problēma ir viņa domāšanā nevis attīstības iespēju neesamībā.

      Par @Amorphis teikto, ka cits grib uz nomaksu ņemt 1k TV nevis iekrāt tiešām nozīmīgām lietām... ir man arī tāda draudzene biggrin_mini2.gif Raud visu laiku, ka nav naudas un nezina, kā samaksāt par tiesību kārtošanu, pati paņem jaunāko iphone uz nomaksu. Parādās jautājums vai naudas nav vispār, vai problēma ir prioritāšu izvērtēšanā.

     • Amorphis
      -1

      @Riki 10/10 mana māsa. Swedā strādājot pelna ļoti labi un itkā nesūdzās, bet naudas daudzums, ko šī izgrūž augstāk minētajās lietās man šķiet absurds.

     • Bodnieks
      +1

      @Amorphis Man vairāk interesē kas tieši slikts ir krītos, ņemot tos mājai, dzīvoklim, mašīnai? Jā, ņemt TV ir stulbi, bet ja tā ir bezprocentu nomaksa, kāpēc gan ne?

     • Viesty
      -1

      "bet vai tas būtu viņiem bijis iespējams bez iepriekšējas labās dzīves, kuru nodrošināja turīgi vecāki un palīdz vēl tagad"
      Jā, būtu

  • NoTitsNoFun
   -1

   Dzivodams Anglija jasaka, ja dzivo ar draudzeni tad teiksim ar melnajiem darbiem tapat kads nepilns 1k menesi paliek pari pec visam nomaksam dzivojat kada parastaa pilsetaa, teiksim iire, eediens, komunalie ap 1500£ menesi, pa abiem minimalas saliekot kopa ir kadi 2300£. LV vai tik daudz no divaam minimalajam paliek diezvai. Bet es web devs un man alga logiski nav minimalaa so paliek daudz vairaak paari smile_mini.gif Ja abiem butu videja alga tad vel jo labaak. BET ja peksni viens padirs darbu tad tas baigi smagi var iedot bietee jo vienatne ar minimaalo te var smagi taalu iet dirst ja gribi normaalu dziivokli un dziivoshanu.

   Labs piemers ir mani senchi, mamma vienmer bijusi bernudarza audzinataja, sencis policija stradaja LV, nu mums bija maksimals pisgets visu dzivii (bija daudz striidi kas varteikt vienmer bija ar naudu saistiiti, paraadi un kas tik veel nee), tagad UK vini brauc celojumos 3-5x gada pa eiropu stradajot pretty much minimalo algu (bet te arii paliidz tas ka par mani vairs nav jamaksa : D).

   Dzives limenis te ir logiski labaaks, sabiedriskais daudz jaunaks, tiiraaks, pilsetas ir daudz vairaak koptas, daudz vairak visaadas aktivitaates kas nav pieejamas LV, etc, ir logiski daudz miinusi (Londona biezhi tho ir messy un disgusting, tur negribeetu dziivot)

   • Nerdiņš 85
    0

    Koptas pilsētas? Agnlija jau čista tādā ziņā ir shit hole...

    • Riki
     0

     Atkarīgs laikam no pilsētas un rajona. Septembrī biju pie māsas ciemos, ļoti skaista pilsētiņa. Krustmeitu vedu uz dārziņu un nevarētu beigt sajūsmināties par kokiem un apcirptajiem kokiem. Reizi nedēļā viens onkulis nāk visiem mazgā logus, zālieni ir nocirpti, miskastes novāktas. Un tas viss ņemot vērā to, ka gaidot krustmeitu no nodarbībām dzirdēju vācu, poļu, latviešu un krievu valodu vairāk nekā angļu valodu.

    • NoTitsNoFun
     0

     @Nerdiņš 85 Koptas pilsētas jo pilsētām ir daudz vairāk līdzeklu, sabiedriskajos diezgan nereāli braukt pa zaķi so bomži te nebrauc un viņi ir tīrāki un nesmird pēc urīna. Pa ielām daudz mazāk dzērāju un bomžu (briti gan ir pilnīgi lohi pālī), smēķu mazāk jo cigas dāgas un visi veipo, suņu sūdu daudz mazāk un cilvēki nespļaudās pa zemi un semkas neēd jo par tādām lietām uzliek bargus sodus. Parki daudz vairāk kopti, bērnu atrakcijas nesaplēstas, graffiti zīmējumi varteikt neeksistējoši un noteikti vēl lietas kas nenāk prātā tagad. Ceļi varbūt nav perfekti gludi bet tiek aizlāpīti varteikt momentāli.

  • MarksRose
   +3

   Pieņemsim, ka katrs vienkarši izvēlas, kur viņs jūtas ērtāk un kur grib dzīvot, attīstīties. Nekadu problemu, ne?

   • The Loner
    0

    Ar to vārdu "attīstīties" tā piesardzīgāk, jo sevišķi ja runā par emigrantiem.

  • The Loner
   +1

   Kaut kā dzīvoju ar pārliecību, ka uz Angliju u.t.t. dodas lielākoties cilvēki bez izglītības vai arī stulbeņi. Tādiem noteikti tur klājas vieglāk. Tomēr, ja ir galva uz pleciem, ir jēdzīga izglītība, Latvijā var dzīvot ļoti labi.
   Skatos uz tiem Anglijas braucējiem/dzīvotājiem, nu tiem kurus pazīstu personīgi, šermuļi skrien pār kauliem. Deģenerāti, ko lai saka. Pie kam, pēc padzīvošanas TUR, rodas sajūta, ka tajās britu salās cilvēks degradējas.
   Kā es jau kādreiz minēju, man ir skolasbiedrs, kas sev dzīvi vada tā - aizbrauc uz Angliju, sešus mēnešus vāc sēnes vai kaut ko tamlīdzīgu, dzīvo vagoniņā kopā ar desmit nēģeriem, atbrauc uz Latviju, uz dzimto miestu, divas nedēļas plosto, jūtas kā miljonāru mantinieks, nopērk vecu bembi, dzērumā sasit, aizņemas naudu no vecākiem biļetei atpakaļ, brauc uz Angliju, vāc sēnes, dzīvo vagoniņā ar desmit nēģeriem... Un tā pa apli.
   Iespējams, greizas ainas tagad rādās, bet tāds iespaids man rodas.

   • Stephen Curry
    +1

    Būtu šito delfos ierakstījis pizdi tev būtu

  • Styrnucis
   0

   Latvijā var mierīgi normāli dzīvot, ja neesi lohs.
   Studijas dārgas? Kas tev, bļeģ, liedza skolas laikā stundas apmeklēt un paklausīties, ko skolotāja saka, lai tiktu budžetā?
   Darbu nevari atrast? Varbūt vaina ir tavā kvalifikācijā?
   Minimālā alga neļauj šiki dzīvot? Tāpēc to sauc par minimālo. Gribi vairāk kā minimālo? Nu ej un attīsties, lai kādam būtu pamats maksāt tev vairāk kā minimālo.

   Reāli besī tie čīkstētāji, kas saka, ka Latvijā viss slikti un vergot Anglijā vai Vācijā ir labāk (un parasti to dara tik vājā latviešu valodā, ka par intelekta līmeni viss ir skaidrs).
   Iespējas mums ir adekvātas, valsts attīstas, ideāli galīgi nav, bet slikti jau nu arī vairs nav.