Paulley miniblogs

 • 0

  Vai kāds no Jums studē LU Ģeoloģiju, Vides zinātni vai Ģeogrāfiju un varētu padalīties pieredzē - kas un kā? Vai vispār ir vērts doties studēt kādā no šīm apakšprogrammām?

  • alberts00
   0

   @kazigais @shevijs arī laikam kaut ko uz to pusi
   https://exs.lv/latvijas-universitate/tab/lu-studenti

  • shevijs
   0

   Tūlīt būšu pabeidzis bakalauru, ir forši un noteikti ir vērts doties studēt. Vēlāk uzrakstīšu plašāku komentāru PM.

   • shevijs
    0

    Ja tam gribi pieiet šādi, tad droši varu uzrakstīt arī miniblogā. No diskusijām nebaidos. wink_mini.gif

   • PainFoinmr
    +5

    Dzirdēju, ka baigi bieži sanāk šiem uzēst zemi

   • ripexs
    0

    Nezinu, bet ir vērts doties studēt neklātienē šeit : https://www.facebook.com/groups/zemeirplakana/

    • shevijs
     +12

     @kazigais pabeidzis ģeologus, tagad mācas maģistros, man ir pēdējais gads vides bakalaurā, @Līnis otrais bakalaura kurss vidē, @i pure 4 fun pirmais bakalaura kurss vidē.

     Mēģināšu pastāstīt visu pēc kārtas, sākot ar atbildēm uz taviem jautājumiem.

     Pasniedzējus gribētos iedalīt trīs kategorijās. Būs tie, kuri lekcijās noturēs tavu uzmanību pirmdienas 8:30, priekšmets ir pārdomāts, saturs ir kvalitatīvs un ir pareizā domāšana par mācību procesa pieeju kā tādu. Parasti pie šiem pasniedzējiem ir visvairāk jāiespringst, ir reāli daudz kas jādara, bet ir tā vērts, jo ir forši un vērtīgi. Tad ir daļa ok pasniedzēju, un daļa, no kuriem jēga nekāda nav un lekcijas apmeklēt (atsēdēt) ir bezjēdzīgi.
     Es sāku mācīties pēdējā gadā ar mazo budžetu vietu skaitu, tāpēc par pašreizējo situāciju grūtāk spriest. Tagad jau ir pa 70 budžeta vietām vidē un ģeogrāfos, kā arī 35 ģeologos. Cik dzirdēts, tad sākumā ir diezgan liels haoss un galīgi nav forši, bet pirmā kursa laikā vismaz puse atbirst un tad jau nav tik traki. Pa to laiku noteikti izdosies atrast arī savu kompāniju un kopumā jau laikam var teikt, ka cilvēki apkārt ir ok.
     Kopumā gribētos teikt, ka studiju līmenis ir diezgan zems, tas tādēļ, ka fakultātei ir svarīgi noturēt katru studentu, jo nauda seko skolēnam. Bet šī problēma ir visā LU un ne tikai. Ar zemu studiju līmeni es gribētu izcelt tādas lietas kā: 1) bez patstāvīgās studēšanas mājās (piemēram, grāmatu vai publikāciju lasīšanu) vispār var iztikt; 2) mācību vielas apjoms lielākajā daļā priekšmetu nav liels; 3) zemas prasības, ļoti liela pielaidība, lai tik students nokārto priekšmetu sekmīgi; 4) cik esmu sapratis, tad īpaši mūsu fakultātes niķis - no administrācijas puses neiespringt par pašu izvirzītajiem termiņiem. Piemēram, ja kāds uzdevums ir jānodod 1. maijā, parasti no kursa laikā būs iesnieguši daži cilvēki, priekš pārējiem tos termiņus pagarinās pat vairākas reizes, lai tik nodod darbu kā tādu. Citās fakultātēs gan no studentiem, gan no pasniedzējiem attieksme šajā jautājumā ir nopietnāka. Svarīgi ir pabeigt pirmo kursu, pēc tam jau tā studiju dzīve kļūst pavisam citādāka, labāka un foršāka.
     Gan fizikai, gan bioloģijai, gan ķīmijai pirmajā kursā būs savi ievadkursi vai kaut kas līdzīgs vidusskolas vielas atkārtošanai. Manā gadā visi trīs priekšmeti bija briesmīgi, slikta organizācija, bet, cik dzirdēts, tad tagad daudz kas mainījies - telpas, pasniedzēji un saturs - ir daudz labāk. Atbildot uz pašu jautājumu - īsti neviens. Protams, katrs priekšmets var noderēt, bet var arī izdzīvot, ja neko daudz nezini nevienā no viņiem. Ar bioloģiju laikam visvairāk sanāks saskarties tālākajā mācību procesā.
     Viena no fakultātes foršākajām lietām ir lielais īpatsvars praktiskās darbošanās. Ir daudzi priekšmeti ar laboratorijas darbiem, daudzos citos savukārt ir praktiskie darbi - sēdēšanas pie datora gan wordā, gan ar specifiskākām nozares programmām, uzdevumu pildīšanas/rēķināšanas/domāšanas uz papīra, kā arī došanos ārā. Ir arī semināri, organizētas diskusijas, referātu sagatavošanas par kādu konkrētu tēmu un tamlīdzīgi. Pirmajā un otrajā mācību gadā daudzos priekšmetos ir vairāku dienu prakses, dažas notiek Rīgā, bet lielākā daļa Lodesmuižā, fakultātes prakses vietā pie Taurenes. Tur ir ļoti forši. smile_mini.gif
     Atkarībā no semestra, vidēji klātienē tās ir četras diena (no pirmdiena līdz ceturtdienai). Parasti trīs diezgan pilnas un viena salīdzinoši brīva diena. Kā priekšmeti saliekas, kādus izvēlies, kurās praktiskajās grupās tiec un daudzi citi faktori. Es kaut kādā semestri pat sabīdīju visu tā, ka skolā uz vietas bija jābūt tikai divas dienas. Iespējams, ka šāds saraksts varētu būt ļoti mulsionšs, bet TE: http://www.geo.lu.lv/fileadmin/user_upload/l...s_16022017.docx var apskatīt nodarbību sarakstu pavasara semestrim, domājams, ka ideju saprast var.
     Iļģuciemā, Buļļu ielā 5 ir LU kojas, viens no stāviem ir ģeogrāfiem. Citreiz arī citi izvēlās citas kojas. Kopumā jāsaka, ka telpas ir diezgan švakas, bet izdzīvot varu. Tā kā neesmu koju piekritējs kā tāds, tad noteikti ieteiktu skatīties dzīvokli ar draugiem/radiem/paziņām, ja ir iespējams. Citiem atkal ļoti patīk koju dzīve. Galvenais ieteikums būtu laicīgi zvanīt un visu sarunāt.
     Ko pašlaik esi uzzinājis un ir pārsteidzis, kā arī pretēji ko gaidīji un tas nepiepildījās? Šādi iespaidi jau ir aizmirsušies.
     Es pavisam noteikti rekomendēju iestāties, ja vien kāda no studiju programmām interesē. Man ne visai labi veicas ar skaidrojumiem ar ko katra programma atšķiras, to labāk izlasīt programmu lapās. Kāpēc rekomendēju? Ļoti plašas darba iespējas dažādās jomās un nozarēs. Kopumā ir ļoti foršs studiju process, ļoti daudz praktiskās darbošanās. Man šķiet, ka pašas plašākās studiju programmas LU. Studiju procesā sanāks pieskarties ļoti daudzām nozarēm, tēmām un jomām, kuras vēlāk var mācīties padziļināti vai apgūt darba vidē. Ja ne profesionālā darbībā, tad ļoti daudzas lietas noder dzīvē, kaut vai vienkāršu procesu izprašana un kopējā erudīcija (te joks par ģeogrāfiem no Cehs.lv vietā). biggrin_mini2.gif

     Citāts:
     "Vēlies nopirkt gandrīz augstskolas diplomu? Nāc uz Turību!"
     "Augstskolu diplomu Opelis – LU."
     "Tu nevari pateikt LuLu Pica, nepasakot LU!"
     "Alberta koledža - es dziļi sirdī jau esmu atmetis sev ar roku."
     "Vidzemes augstskola. Visi četri absolventi bija apmierināti."
     "Mākslas akadēmija - vismaz 3 gadus centies panākt, lai draugi tevi uztver nopietni."
     "LU Ģeogrāfi. Neregulāri ienākumi TV viktorīnās."
     "RTU - pirms ēšanas mēs no roltoniem uzbūvējam tiltu."
     "Nevari iestāties normālā augstskolā? Arī par maksu ne? Nāc uz EIHSEBA!"
     "Ekonomikas un kultūras augstskola - piesakies un laimē tosteri!"
     "Vajaga diploms? SPPA!"     Es īsti nezinu, kas ir tad, ja nav ģeogrāfijas atzīmes, jo to, atšķirībā no eksāmena, skatās gan. Budžetā tikt, it īpaši ar paplašināto vietu skaitu, grūtībām nevajadzētu būt. Ja nepieciešamo eksāmenu daļas ir ap 70%, tad bez uztraukumiem. Par to ģeogrāfijas atzīmi laikam būtu prātīgi uzrakstīt epastu vai piezvanīt.

     Vēl dažas lietas, ko varu piebilst.

     Es vēl paguvu nomācīties vienu gadu vecajās telpās pirms atklāja LU Dabaszinātņu centru Torņakalnā. Pirmais pusgads bija diezgan sūdīgs jaunajās telpās, bet tagad ir daudz maz ok. Sākumā to problēmu bija vairāk kā saprašana un vecajām telpām Alberta ielā arī bija sava burvība un plusi. Tagad ir aprasts, ar šo to ir nācies vienkārši samierināties, šo to ir ieklausījušies studentos un ir pamainījies. Ir modernas telpas, normāli datori, foršas laboratorijas un laikam lielākais pluss ir tas, ka ķīmijas un bioloģijas fakultātes ir stāva vai trīs attālumā, nav jāskraida uz praktiskajiem vai pēc pasniedzēja pāri pusei Rīgas vairs. hihi.gif

     Ir diezgan plašas ārpus studiju aktivitātes. LU mērogā esmu apmeklējis sporta nakts turnīrus. LU piedāvā treniņus par simbolisku samaksu semestrī vairāk kā 20 sporta veidos, tas ir baigi forši. Visādi citādi fakultāte regulāri rīko visādus pasākumus - katru semestri ir laivu brauciens, vairākas ballītes kādā no Vecrīgas klubiem ar dzīvo mūziku, spēļu vakari skolā un vēl šis tas. Aktīvākajiem cilvēkiem ir viegli iesaistīties studentu pašpārvaldē.

     Viegli tikt Erasmusā, ir daudzas foršas valstis un skolas uz kurām doties no piedāvājuma klāsta.

     Ar infrastruktūru gan ir diezgan lielā pakaļā. Sabiedriskā transporta un velo lietotājiem infrastruktūra apkārt ir nulle, savukārt autostāvvieta ir paredzēta darbiniekiem un visiem, studentiem auto jāliek kaut kādā apšaubāmā placī blakus sliedēm, jāpievienojas kājām gājējiem no sabiedriskā un jāgaida, kad vienu dienu pašvaldības policija visiem salīmēs jaukumiņus vējstiklā. bulduris.png Tā ir, kad skolu nekurienes vidū, bet par apkārtējo vidi, man šķiet, vēl joprojām neviens nav reāli domājis.

     TL;DR - mīnusu jau ir diezgan daudz, galvenokārt daudzās niansēs un sīkumos, kuriem es šajā penterī īpaši nepievērsos, bet kopumā studijas ir foršas un vērtīgas. Pats galvenais, lai pašam ir vēlme, interese un patikšana mācīties un darboties šajā jomā.

     @pankijs @25x52

     • PainFoinmr
      0

      Kas tev mācīja fiziku?

      • shevijs
       0

       To par mācīšanu grūti nosaukt, bet uzvārdā Spīgulis.

     • shevijs
      +5

      Pārlasīju rakstīto, skatos, ka pilns ar iztrūkstošiem vārdiem, bet gan jau domu var saprast. Es tik gribēju atzīmēt, ka kojās dzīvojis neesmu, bet pirmajā un otrajā kursā biju diezgan biežs viesis, no tā tas priekšstats.

      Vēl es gribētu adresēt jautājumu par augstāko izglītību, kur vienā grupā @pankijs un @25x52 neatbildēju.

      Es ne pašas augstākās izglītības priekšā, ne papīru priekšā uz ceļiem nekrītu un istabas stūrī svētvieta nav ierīkota, bet es no jūsu puses tik izteikto noniecināšanu arī neizprotu.

      Pats galvenais, lai students ir savā vietā, mācās un dara to, kas pašam patīk un interesē. Tāpat viss ir studenta rokās, vai no tās augstākās izglītības kaut kas jēdzīgs sanāks. Otrs svarīgākais ir iestāties sakarīgā skolā un programmā. Skola dod jaunu pieredzi, attīsta cilvēkam dažādas prasmes, paplašina redzesloku un kaut kādas zināšanas paliek arī dzīvei, viens no svarīgākajiem faktoriem ir kontakti un labas iespējas ''apostīt virtuvi'' jau studiju procesā pat pašiem slinkākajiem un neieinteresētākajiem studentiem. Es galvenokārt runāju dabaszinātņu programmu ietvaros, jo par tiem ir arī konkrēta saprašana, jo ir dzirdētas arī LU programmas, kuras ir pilnīgi mēsli. Cik noprotu, tad IT un biznesa jomās ir citādāk, bet citur papīram vēl joprojām ir liela nozīme. Es īsti nezinu, ko bez augstākās izglītības varētu darīt, ja vien tētis neiekārto darbā. Manā un daudzās citās darba vietas neviens tevi neņems nopietni un visu mūžu varēsi darīt iestādes melno darbu, ja nemācies tālāk (vismaz maģistrs), citur atkal bez augstākās izglītības neviens uz darba interviju neaicinās. Te var runāt par to, cik IT un biznesa jomas ir daudz pārākas visos aspektos, bet vai visiem jābūt programmētājiem un biznesmeņiem? Man patīk tas, ko es daru un visu dienu sēdēt pie datora, programmēt ir viena no pēdējām darba lietām, ko es gribētu darīt. Ir pietiekami sakarīgas karjeras un izaugsmes iespējas nozarē kopumā, aizņems gan vairāk laika un pacietības. Kā runāju ar vienu firmas vadītāju, kuram pašam bija problēmas ar manas fakultātes pabeigšanu, tad darbā par 90% nepieciešamo mācīsies no jauna, bet augstskolā iemācīsies tos pašus 10% un parādīsi, ka esi spējīgs kaut ko izdarīt un pabeigt (studiju programmu).

      Protams, ka izglītības līmenis ar citām valstīm Latvijā ir zems un par pašreizējo izglītību nebūtu gatavs maksāt nevienu semestri, bet mācīties budžetā, pilna laika klātienē ir pietiekami vērtīgi un forši. Tiesa, šādu iespēju pietiekami lielai studentu daļai vajadzētu liegt.

      • Amorphis
       0

       Kāpēc Tu vispār kojās dzīvo? Man no Jūrmalas braukāt vienmēr ir šķitis labāk (ar sabiedrisko).

       • shevijs
        0
        Citāts:
        Pārlasīju rakstīto, skatos, ka pilns ar iztrūkstošiem vārdiem, bet gan jau domu var saprast. Es tik gribēju atzīmēt, ka kojās dzīvojis neesmu, bet pirmajā un otrajā kursā biju diezgan biežs viesis, no tā tas priekšstats.        Es arī vienmēr esmu braukājis. Ar sabiedrisko izbraukāt noteikti ir lētāk nekā apmaksāt kojas. Diezgan pavirši sarēķināju, cik varētu aiziet degvielā vidējā mācību mēnesī braukājot uz skolu, sanāk ap kādiem 80-90 eiro. Es īsti nezinu, cik maksā kojas, bet nevarētu būt diezgan līdzīgs cipars? crazy.gif

       • Amorphis
        0

        Oops, palaidu garām. Ja tīri par koju īri, tad pārsvarā laikam mazāk sanāks. Cik dienas nedēļā Tu vispār brauc uz Rīgu? Katru dienu?

       • PainFoinmr
        0

        Zeļļu kojas ir 52 eiro mēnesī.

       • shevijs
        0

        Sakara ar to, ka pusi no semestra KP aizņem bakalaura darba izstrāde, tad man divos mēnešos pēc lekciju grafika sanāca 2 dienas nedēļā + vēl kāda reize. Realitātē tās varētu būt 3 dienas divās nedēļās. Bet maršrutā mājas-skola-mājas es šajā semestrī varētu būt kādu vienu reizi braucis, jo vienmēr tiek pieķertas klāt arī citas darīšanas. Pēdējo divu mēnešu laikā Rīgā skolas dēļ esmu bijis kādas piecas dienas. Vēl nedaudz citās darīšanās vai caurbraucot. @Amorphis

       • Amorphis
        0

        Interesanti, un es domāju, ka man ir maz lekcijas un skolā darāmas lietas biggrin_mini2.gif

    • HenrihsT!
     -1

     Bišk offtopic:
     RTU enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē prasa fizikas eksāmenu?

     Vairs nevajag smile_mini.gif

      

    • Hoyyx
     0

     Aij, ja vien kāds šādi par BIO varētu pastāstīt sad_mini.gif

     • Amorphis
      0

      Šobrīd lekcija par dabīgajiem akmeņiem, bet ne LU.

     • meeris
      0

      Es ša eju prom